Війська країни-агресора РФ на Сході України активно застосовують безпілотні літальні апарати проти Збройних Сил України.
Із початку 2021 року було відмічено 51 випадок застосування ворожих дронів проти наших військ, у 10 випадках – дрони несли бойове навантаження.
Читайте також: Проламати сили противника: майбутня еліта ЗСУ вчиться діяти в повітрі, на морі та суші

Ці дані про те, як РФ використовує свої дрони проти наших військ, розповів Командувач об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв під час свого виступу на Всеукраїнському Форумі "Україна 30. Безпека країни".
Якою є відповідь Збройних Сил України на загрозу від російських безпілотників на Сходів нашої країни, розкрила зокрема прес-служба 95 окремої аеромобільної бригади ЗСУ.

Там сьогодні розповіли, що підрозділи протиповітряної оборони цієї бригади провели навчальні стрільби по ураженню ворожих БПЛА та повітряних цілей за допомогою зенітної установки ЗУ-23-2.
Це – аж ніяк не єдине за останній час повідомлення про те, що підрозділи ЗСУ тренуються збивати дрони ворога за допомогою ЗУ-23-2.

Наприклад, як розповідав Defence Express, на початку квітня цього року стрільби із таких зенітних установок провели підрозділи ППО 53 окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха, котра знаходиться в зоні проведення Операції об’єднаних сил.

Звісно, Збройні Сили України мають в своїх порядках набагато потужніші зенітні установки, але такі системи в першу чергу придані бронетанковим частинам.
Наприклад, Defence Express розповідав, що на початку квітня цього року механізована бригада імені князя Романа Великого провела навчання танкових резервів в зоні ООС. І під час цих навчань була "засвічена" зенітно-ракетна система малої дальності "Стріла-10".

Або ж – що 19 квітня цього року підрозділи 1 танкової бригади провели навчання,
під прикриттямракетно-гарматних комплексів ППО "Тунгуска".
Звісно такий розподіл – ЗУ-23-2 для піхотних та десантно-штурмових частин, "Стріла-10" та "Тунгуски" для танкових частин – існує із-за об’єктивної нестачі ресурсів, а саме – відповідної кількості комплексів ППО, щоб наситити бойові порядки військ.

Але Україна має вихід із такої ситуації – установки ЗУ-23-2 можна оснастити радіолокаційними станціями та системами управління вогнем, за турецьким взірцем. Тим більш, Defence Express розповідав про приклад Туреччини, яка запустила серійну модернізацію 35-мм артилерійської зенітної двуствольної установки GDF-003B Oerlikon.
Зокрема - про установку системи управління вогнем, яка поєднує в собі радіолокатор, оптикоелектронні датчики, та забезпечує розподіл пріоритетності цілей між зенітними установками в батареї.

Читайте також: "Порівнювати Dana-M2 з наявними в Україні установками – це як порівнювати "Жигулі" з Mercedes", – Андрій Таран