Defense Express мав унікальну можливість зафільмувати пуск нової ракети та поспілкуватися з Генеральним конструктором-Генеральним директором ДП ДККБ "Луч" Олегом Коростельовим стосовно нової розробки.
Одразу маємо попередити, з огляду на цілий ряд вагомих причин Defense Express спеціально "розмив" прицільну станцію, яка згодом має стати сюрпризом для багатьох.
Дивіться також: "Бар’єр-В" для Мі-8: коли нарешті армійська авіація ЗСУ отримає високоточне озброєння
Перше, що звертає увагу, це нове аеродинамічне рішення РК-10 у зенітному варіанті. Якщо протитанковий варіант виконаний у традиційній схемі - крила спереду, рульові поверхні позаду, то ракета для ЗРК виконана у схемі "качка" з рульовими поверхнями у носовій частині ракети. Це рішення пов’язано із необхідністю забезпечити більшу манерверність ракети для знищення повітряних цілей.
Водночас засіб керування ракети залишається без змін - "лазерна стежка", коли прицільна станція веде ракету до цілі у структурованому лазерному полі. Проте, як і у випадку з повітряним "Бар’єр-В", розробляється варіант з альтернативним наведенням за відбитим лазерним променем.
Також варто звернути увагу на високу енергетику ракети, для фільмування польоту якого ледь вистачило 120 кадрів на секунду. Ця характеристика РК-10 дозволяє говорити про дальність знищення повітряних цілей на відстані до 12 км. Загалом, пуск зенітного варіанту РК-10 - це дійсний початок створення власного вітчизняного ЗРК, що відбувається вперше в історії України.
Саме він має прийти на заміну радянському "Стріла-10" та забезпечити захист армійських підрозділів у ближній зоні.
Дивіться також: Баражуючі боєприпаси: українські дрони-камікадзе "Грім" та "Мисливець" проти Kargu та Warmate