xcounter
#

ЗСУ показали, як вести вогонь з САУ CAESAR у всіх деталях та супер-підривачі від Франції (фото та відео)

13855
ЗСУ показали, як вести вогонь з САУ CAESAR у всіх деталях та супер-підривачі від Франції (фото та відео)

CAESAR у Збройних Силах України вже успішно нищить армію РФ

Артилеристи Збройних Сил України показали, як працює французька самохідна артилерійська установка CAESAR у всіх дозволених деталях. Зокрема, головну перевагу цифрової системи керування вогнем, яка дозволяє відкривати вогонь менше ніж 60 секунд після зайняття позиції.

"Наша задача лише ввести координати. Я можу це зробити хоч під час висування на позицію, а система вже сама обчислить всі данні для ураження цілі. Обирається боєприпас та підтягуються метеодані", - розповів артилерист Гліб у сюжеті Радіо Свобода.

Читайте також: ЗСУ опановує нову зброю ще до її офіційної передачі: у Міноборони анонсували сюрпризи для окупантів

Своєю чергою Defense Express звернув увагу на деякі вкрай цікаві деталі. По-перше, українські артилеристи використовують цифрову систему CAESAR разом з українською цифровою системою управління вогнем артилерії "Кропива".

На відео добре видно, як данні щодо цілі планшету вносяться до системи керування вогнем САУ, яка вже здійснює прив'язку до місцевості та бере на себе розрахунки. Окрім введення координат необхідно також обрати три параметри боєприпасу: детонатор, снаряд та заряд. З огляду на меню, у систему закладено всі можливі варіанти країн-членів НАТО.

CAESAR ЗСУ

"Час який необхідний для того, щоб зайняти позицію, відкрити вогонь, виконати вогневе завдання на CAESAR займає від 3 до 5 хвилин. Це дає можливість діяти за принципом маневр-вогонь-маневр і не знаходитись постійно на одній вогневій позиції", - розповів артилерист ЗСУ Роман.

CAESAR ЗСУ

Ще один вкрай приємний "сюрприз" - це підривачі, які використовуються з цими снарядами - FU RALEC DE F3. Справа в тому, що він має функцію повітряного підриву.

Цей режим вкрай ефективний для знищення цілей, бо на відміну від контактного підриву частина уламків не уходить в землю. Це дозволяє у рази збільшити ефективність ведення вогню та площу ураження цілей.

FU RALEC DE F3

Також артилеристи відмітили практичну швидкострільність у 4-5 пострілів за хвилину, яка досягається "без проблем", а також дальність вогню, яка дозволяє знищувати артилерію ворога на будь-якій відстані від переднього краю: "де б вони не встали, дальність стрільби - за нами".

Нагадаємо, що батарея із шести САУ CAESEAR, які наразі є у ЗСУ вже знищила 80 гармат рашистів. Окрім того, не виключено, що українське військо посилиться новою партією цих артилерійських систем.

Читайте також: Протикорабельні ракети Harpoon вже на бойовому чергуванні - офіційно