xcounter
#

У Харкові готуються передавати ЗСУ нову бронетехніку (фото)

10935
У Харкові готуються передавати ЗСУ нову бронетехніку (фото)

В рамках проведення урочистостей присвячених 30-річчю створення Збройних Сил України у Харкові планують передати українським військовим 3 танки Т-64, 10 БТР-4Е та 10 ББКМ "Козак-2М1"

Заступниця Міністра Оборони України Ганна Маляр разом із Командувачем Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським відвідали центральну площу (площу Свободи) Харкова, де наразі проводиться підготовка до святкування 30-ї річниці Збройних Сил.

"В Харкові вже все готово до завтрашньої урочистої події", - відзначила заступниця Міноборони на своїй сторінці Facebook.

Читайте також: В Україні вперше модернізували командирський танк Т-64БВК (відео)

За свідченнями місцевих мешканців, ще вдень на площу Свободи почали ввозити військову техніку на колісних тягачах, а саму площу огородили металевим парканом.

ЗСУ
Ганна Маляр та Олександр Сирський на площі Свободи у Харкові / Фото: Ганна Маляр

Раніше анонсувалось, що 6 грудня ЗСУ буде передано "3 танки Т-64БВ, 10 бронетранспортерів БТР-4Е та 10 броньованих автомобілів "Козак-2М1".

Нова бронетехніка у Харкові готується до передачі у підрозділи ЗСУ / Фото: Тг "Харьков LIVE"

Однак, судячи зі світлин, передавати будуть не звичайні "БВ", а модернізовані на ДП ХБТЗ Т-64БМ2. Чотири таких машини можна було побачити під час військового параду на честь 30-річча Незалежності України у серпні цього року.

Головною відмінністю оновленої машини від звичайних Т-64БВ є інший двигун - 1000-сильний 6ТД-1 (замість 5ТД потужністю 700 к.с.). Для його розміщення довелося переробити моторно-трансмісійне відділення танка та дещо "підняти" його башту.

Т-64БМ2
Модернізовані на ХБТЗ танки Т-64БМ2 у Харкові / Фото: Тг "Харьков LIVE"

Варто нагадати, що за попередніми планами всі 12 замовлених ЗСУ Т-64БМ2 мали бути готові до кінця серпня цього року. При цьому, 10 таких машин мали бути показані на військовому параді у Києві.

Танки Т-64БМ2
Танки Т-64БМ2 на репетиції військового параду у Києві. Серпень 2021 року

Однак, через зрив робіт на ДП "Завод імені Малишева" на Хрещатику 24 серпня цього року можна було побачити лише чотири машини. Ймовірно, 6 грудня цього року до них приєднаються ще три модернізованих танків.

БТР-4Е
"Морська" версія БТР-4Е на виставці "Зброя та Безпека-2021"

Крім того, передати ЗСУ збираються й партію з 10 БТР-4Е. Судячи з фото це не "морські" версії бронетранспортера. Ймовірно, Сухопутні Сили ЗСУ нарешті отримають частину з замовлених торік на ХКБМ 15 (+БТР-4К та БРЕМ-4РМ) БТР-4Е. Власне, це будуть перші БТР-4Е, про передачу яких повідомили у цьому році.

Також варто додати, що це перший випадок з офіційною церемонією передачі ЗСУ нових ББКМ "Козак-2М1" (прийняті на озброєння у квітні 2020 року) від ПрАТ "Науково-виробниче об'єднання "Практика".

ББКМ Козак-2М1
ББКМ "Козак-2М1" від НВО "Практика" на військовому параді 24 серпня 2021 року

Хоч ці машини й можна було побачити на військовому параді у серпні 2021 року. Крім того, про постачання партії цих броньованих автомобілів в один з батальйонів морської піхоти ВМСУ раніше повідомляв командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Читайте також: Армія США випробовує українські танки Т-84
БТР-4Е та ББКМ "Козак-2М1"
Т-64БМ2
Т-64БМ2
Т-64БМ2
БТР-4Е та ББКМ "Козак-2М1"