xcounter
#

Повітряні сили показали "німецький" Patriot PAC 3, який вже на бойовому чергуванні й готовий збивати цілі на дальності 150 км

Повітряні сили показали "німецький" Patriot PAC 3, який вже на бойовому чергуванні й готовий збивати цілі на дальності 150 км
5384

Patriot PAC 3 вже на бойовому чергуванні та прибув із ракетами для знищення, як балістичних ракет, так й літаків

Командування Повітряних Сил України вперше показало відео з найпотужнішим засобом протиповітряної оборони та єдиним поки у строю ЗРК, який може знищувати балістичні цілі - Partiot PAC 3.

Попри те, що відео знято з максимальним дотриманням таємниці щодо місця розташування зенітного ракетного комплексу, деякі вкрай цікаві моменти все ж таки потрапили на кадри.

Читайте також: Якщо порівняти ціну CAESAR та ізраїльської САУ ATMOS, то наскільки дешевша китайська SH-15

Зокрема можливо впевнено сказати, що мова йде про батарею отриману від Німеччини, яка доволі легко ідентифікується за шасі MAN та характерному типовому камуфляжу.

Patriot
Patriot у ЗСУ та у Бундесвері

Не стали робити таємниці й у підрозділі, який отримав Patriot PAC 3, на відео від Командування Повітряних Сил командир дивізіону носить шеврон 138-ої зенітної ракетної бригади.

Також більш ніж рідкісні кадри були зняті у середині командного пункту зенітного ракетного комплексу. Й ці кадри остаточно знімають питання щодо версії ЗРК, бо сучасні монітори встановлюється лише у PAC 3, який може знищувати балістичні цілі завдяки кінетичним перехоплювачам.

Patriot ЗСУ

Загалом сам комплекс відрізніться повною цифровізацією, й оператори скоріше є користувачами програмного забезпечення, а не мають вдивлятися в індикаторну електронно-променеву трубку, яка є звичною у всіх радянських ЗРК. Самі ж бійці зазначають, що опанування комплексу відбулось доволі швидко за у рази скороченим курсом.

Patriot ЗСУ

Також зенітники на питання, яку саме ціль вони хочуть знищити першою відповіли - що Су-35. Й на відео Patriot демонструється з зенітними ракетами для боротьби із повітряними цілями. Це дозволяє йому уражати висотні аеродинамічні об'єкти на дальностях у 150 км. Водночас можливості протиракет MSE дозволяють боротися з балістичними цілями на дальності до 60 км.

Patriot ЗСУ

Водночас варто зазначити, що сам комплекс Patriot це не лише одна пускова, командний пункт та радар. Загалом комплекс, точніше за натівською термінологією, fire unit, складається з декількох пускових, зазвичай вісім, одного радара, машини управління, заряджаючих та транспортних машин, а також машини зв'язку.

У випадку Patriot один fire unit складає одну батарею, що є його організаційною структурою, в яку окрім самого ЗРК входять розрахунки ПЗРК або Avenger та підрозділи підтримки експлуатації та обслуговування. Штатна чисельність батареї Patriot - 90-100 осіб.

Patriot ЗСУ
Читайте також: На ізраїльський PULS як аналог HIMARS уже стоїть черга довжиною в 5 років, і цьому є свої причини