У мережі з'явились фото та відео з танком Leopard 2A4 ЗСУ, захист якого був посилений динамічним захистом. Про те, що роботи у цьому напрямі все ж таки йдуть, можливо силами ремонтних підрозділів Збройних Сил України, стало відомо ще у березні, але додатково броньовані танки з цього часу не фіксувались.
Але тепер мова йде про, як мінімум, один Leopard 2A4, фото якого, а потім й відео, з'явилось у мережі. Докладати останнє через відкриті обличчя українських захисників - не будемо.
Читайте також: Підсумки діяльності Юрія Гусєва в "Укроборонпромі": від вертольотів Iroquois в Одесі, до втрачених підприємств та "Мрії"
І перше, що необхідно визнати, до питань посилення захисту українські фахівці підійшли адекватно з огляду на наявні ресурси. Зокрема вся концентрація зусиль була направлена на захист башти у передній та бокових проєкціях, а також бокових проєкцій корпусу.
Для цього на башту наварили додаткові рами, на які вже встановлювались блоки динамічного захисту. І зазначимо, що у стандартних контейнерах для "Контакту" цілком можуть розміщуватись значно сучасніші та ефективніші елементи ХСЧКВ.
Окрім самого динамічного захисту у хід пішли гумові екрани, які частково закривають башту та маску гармати. Й зрештою, за відсутністю легких NERA елементів, не найгірший варіант.
Трохи з іншого ракурсу видно розміщення динамічного захисту й на бортах корпусу. Чи розміщений додатковий захист зверху башти залишається під питанням, але з іншого боку від дронів-камікадзе та скидів доцільніше використовувати інші й легші додаткові конструкції.
Нижня та верхня лобова деталь Leopard 2A4 залишилась без захисту. Й насправді цей та вперше зафіксований німецький танк у ЗСУ з додатковим бронюванням - різні машини.
І хоча може здатися, що встановлення динамічного захисту на Leopard 2A4 - це якесь виключно українське рішення, насправді багато країн-операторів цих машин проводять аналогічні роботи. Наприклад, турецька Roketsan розробила свою версію бронювання танка саме з активним використанням ERA- та NERA-елементів.
А у Греції пішли трохи далі й окрім динамічного захисту власної розробки встановили на Leopard 2A4 й доволі прагматичний комплекс активного захисту, який відповідає лише за захист верхньої полусфери.
Обидва проєкти вочевидь відрізняються більшою естетичністю, але ані турецька, ані грецька оборонна промисловість, не говорячи вже про рембати, зараз не працюють у режимі цейтноту під систематичними ракетними обстрілами.
Читайте також: Рашисти захотіли проїхатися по мінах, і тепер мають як мінімум 61-й втрачений "раритет" Т-62М