xcounter
#

Leopard 2A4 з динамічним захистом від ЗСУ: він все ж таки існує

4913
Leopard 2A4 з динамічним захистом від ЗСУ: він все ж таки існує

І насправді це вже другий зафіксований Leopard 2A4 з контейнерами динамічного захисту "Контакт"

У мережі з'явились фото та відео з танком Leopard 2A4 ЗСУ, захист якого був посилений динамічним захистом. Про те, що роботи у цьому напрямі все ж таки йдуть, можливо силами ремонтних підрозділів Збройних Сил України, стало відомо ще у березні, але додатково броньовані танки з цього часу не фіксувались.

Але тепер мова йде про, як мінімум, один Leopard 2A4, фото якого, а потім й відео, з'явилось у мережі. Докладати останнє через відкриті обличчя українських захисників - не будемо.

Читайте також: Підсумки діяльності Юрія Гусєва в "Укроборонпромі": від вертольотів Iroquois в Одесі, до втрачених підприємств та "Мрії"

І перше, що необхідно визнати, до питань посилення захисту українські фахівці підійшли адекватно з огляду на наявні ресурси. Зокрема вся концентрація зусиль була направлена на захист башти у передній та бокових проєкціях, а також бокових проєкцій корпусу.

Для цього на башту наварили додаткові рами, на які вже встановлювались блоки динамічного захисту. І зазначимо, що у стандартних контейнерах для "Контакту" цілком можуть розміщуватись значно сучасніші та ефективніші елементи ХСЧКВ.

Окрім самого динамічного захисту у хід пішли гумові екрани, які частково закривають башту та маску гармати. Й зрештою, за відсутністю легких NERA елементів, не найгірший варіант.

Трохи з іншого ракурсу видно розміщення динамічного захисту й на бортах корпусу. Чи розміщений додатковий захист зверху башти залишається під питанням, але з іншого боку від дронів-камікадзе та скидів доцільніше використовувати інші й легші додаткові конструкції.

Нижня та верхня лобова деталь Leopard 2A4 залишилась без захисту. Й насправді цей та вперше зафіксований німецький танк у ЗСУ з додатковим бронюванням - різні машини.

Leopard 2A4 ДЗ

І хоча може здатися, що встановлення динамічного захисту на Leopard 2A4 - це якесь виключно українське рішення, насправді багато країн-операторів цих машин проводять аналогічні роботи. Наприклад, турецька Roketsan розробила свою версію бронювання танка саме з активним використанням ERA- та NERA-елементів.

Додаткове бронювання Leopard 2A4 від Roketsan
Додаткове бронювання Leopard 2A4 від Roketsan

А у Греції пішли трохи далі й окрім динамічного захисту власної розробки встановили на Leopard 2A4 й доволі прагматичний комплекс активного захисту, який відповідає лише за захист верхньої полусфери.

Leopard 2A4 ASPIS Modular NG-MBT
Leopard 2A4 ASPIS Modular NG-MBT

Обидва проєкти вочевидь відрізняються більшою естетичністю, але ані турецька, ані грецька оборонна промисловість, не говорячи вже про рембати, зараз не працюють у режимі цейтноту під систематичними ракетними обстрілами.

Читайте також: Рашисти захотіли проїхатися по мінах, і тепер мають як мінімум 61-й втрачений "раритет" Т-62М