Танки Abrams мають посилити ЗСУ і тому Defense Express продовжує публікувати цикл матеріалів стосовно того, як та чи інша західна техніка виглядає всередині.
І одразу маємо зазначити, що концептуально інтер'єр машини доволі мало змінився, хоча пройшов безліч модернізацій і всіх можливих варіантів Abrams налічується близько двох десятків. Але формально, якщо зміни й торкались внутрішнього простору, то мова йшла про додавання моніторів у командира, який знаходиться з правої сторони від гармати.
Читайте також: США лише за 20-25 місяців відновлять запаси Tomahawk і ракет до Patriot після "великої війни", і це стосується не лише конфлікту з Китаєм
Саме на них виводиться зображення з прицілу, зокрема з тепловізійного, який встановлюється на кулеметі, або у випадку SEPv2 та вище - бойовому модулі, який має повний перелік прицільних засобів. Тому різниця між місцем командира звичайного M1A2, M1A2 SEP v1/2 та M1A2 SEP v3 виглядає наступним чином:
Для ведення вогню командир у режимі "дубль" користується "авіаційним" джойстиком, який також відповідає за ведення вогню з кулемета чи бойового модуля.
Нижче командира знаходиться місце навідника, яке також має свої особливості. Зокрема наявність одразу трьох прицілів.
Перший приціл - зліва, світиться зеленим і є більше монітором ніж "прицілом" у звичному розумінні цього слова. На зображення з тепловізора також накладається вся необхідна інформація на кшталт дальності та курсу.
Традиційний приціл - по середині, і він є комбінованим денним та нічним. Водночас третій приціл зліва - резервний, який є просто оптичним денним прицілом на випадок виходу з ладу основного. Тобто у Abrams зроблено ледь не все для того, щоб зарезервувати можливість ведення прицільного вогню.
Для наведення гармати навідник користується звичною для користувачів радянських танків "чебурашкою".
Ліворуч від гармати розміщується заряджаючий, який й має забезпечити темп стрільби та селекцію снарядів. Самі боєприпаси відокремлені від екіпажу спеціальною перегородкою, яка, у випадку детонації боєкуладки не дозволяє вибуховій хвилі проникнути у бойове відділення, а сила вибуху направляється через спеціальні вишибні панелі.
Це й дозволяє зберегти життя екіпажу, а сам танк від моментального знищення, яке неминуче при аналогічному сценарії з радянськими машинами.
Окремо від екіпажу знаходиться механік водій, який використовує для керування танком штурвал та педалі й фактично лежить на своєму місці для забезпечення гострого кута нахилу верхньої лобової деталі.
Читайте також: Виробництво F-16 збільшать для можливості реекспорту цих машин до України, але, як завжди, є нюанси