xcounter
#

Як виглядає Abrams всередині і навіщо навіднику одразу три приціли

19867
Як виглядає Abrams всередині і навіщо навіднику одразу три приціли

Основний бойовий танк Abrams всередині розрахований на доволі комфортні умови, але кількість приладів та панелей може ввести в певний ступор

Танки Abrams мають посилити ЗСУ і тому Defense Express продовжує публікувати цикл матеріалів стосовно того, як та чи інша західна техніка виглядає всередині.

І одразу маємо зазначити, що концептуально інтер'єр машини доволі мало змінився, хоча пройшов безліч модернізацій і всіх можливих варіантів Abrams налічується близько двох десятків. Але формально, якщо зміни й торкались внутрішнього простору, то мова йшла про додавання моніторів у командира, який знаходиться з правої сторони від гармати.

Читайте також: США лише за 20-25 місяців відновлять запаси Tomahawk і ракет до Patriot після "великої війни", і це стосується не лише конфлікту з Китаєм
командир Abrams
Командир Abrams (фото: DoD US)

Саме на них виводиться зображення з прицілу, зокрема з тепловізійного, який встановлюється на кулеметі, або у випадку SEPv2 та вище - бойовому модулі, який має повний перелік прицільних засобів. Тому різниця між місцем командира звичайного M1A2, M1A2 SEP v1/2 та M1A2 SEP v3 виглядає наступним чином:

Зліва M1A2, справа M1A2 SEP, знизу M1A2 SEP v3. Колаж розміщено у спільноті M1 Abrams у Facebook

Для ведення вогню командир у режимі "дубль" користується "авіаційним" джойстиком, який також відповідає за ведення вогню з кулемета чи бойового модуля.

Нижче командира знаходиться місце навідника, яке також має свої особливості. Зокрема наявність одразу трьох прицілів.

Навідник Abrams
Навідник Abrams (фото: DoD US)

Перший приціл - зліва, світиться зеленим і є більше монітором ніж "прицілом" у звичному розумінні цього слова. На зображення з тепловізора також накладається вся необхідна інформація на кшталт дальності та курсу.

Традиційний приціл - по середині, і він є комбінованим денним та нічним. Водночас третій приціл зліва - резервний, який є просто оптичним денним прицілом на випадок виходу з ладу основного. Тобто у Abrams зроблено ледь не все для того, щоб зарезервувати можливість ведення прицільного вогню.

Для наведення гармати навідник користується звичною для користувачів радянських танків "чебурашкою".

навідник Abrams
Також на деяких версіях Abrams у оператора є окрема панель налаштувань стрільби (фото: DoD US)

Ліворуч від гармати розміщується заряджаючий, який й має забезпечити темп стрільби та селекцію снарядів. Самі боєприпаси відокремлені від екіпажу спеціальною перегородкою, яка, у випадку детонації боєкуладки не дозволяє вибуховій хвилі проникнути у бойове відділення, а сила вибуху направляється через спеціальні вишибні панелі.

Це й дозволяє зберегти життя екіпажу, а сам танк від моментального знищення, яке неминуче при аналогічному сценарії з радянськими машинами.

Окремо від екіпажу знаходиться механік водій, який використовує для керування танком штурвал та педалі й фактично лежить на своєму місці для забезпечення гострого кута нахилу верхньої лобової деталі.

водій Abrams
Місце водія танка Abrams (фото: Business Insider)
Читайте також: Виробництво F-16 збільшать для можливості реекспорту цих машин до України, але, як завжди, є нюанси