Наприкінці минулого року, 29 грудня, між ДП "Антонов" та Міноборони України був укладений надважливий для держпідприємства контракт щодо будівництва трьох транспортних літаків Ан-178. Загальний термін виконання робіт – чотири роки.
Передача першого серійного літака українським військовим очікується після завершення сертифікаційних випробувань та отримання Сертифікату типу на літак Ан-178-100Р й запланована на 2023 рік.
Читайте також: Новорічна загадка від "Укроборонпрому": куди подівся мільярд гривень з ДОЗ-2020 - коли у концерні не дружать із цифрами
Своєю чергою, 3 січня 2021 року Державний "Укрексімбанк" надав авіапідприємству майже 3 млрд гривень кредиту на будівництво цих літаків.
"Це важлива подія, яка реально стала можливою завдячуючи особисто Президенту та злагодженій роботі Уряду, профільних Комітетів Верховної Ради, а також Національного банку", – відзначив новий гендиректор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв.
"Окремо хочу подякувати голові парламентського комітету Олександру Завітневичу, який доклав дуже багато зусиль для виконання доручення Президента та запуску цього важливого проекту і голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру", - додав він.
Однак першою ластівкою в подальшому відродженню авіабудівництва на ДП "Антонов" став дещо інший літак.
Нагадаємо, у листопаді минулого року ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" (входить до складу ДК "Укроборонпром") та представники Міністерства внутрішніх справ Республіки Перу підписали контракт щодо постачання багатоцільового українського літака Ан-178.
На той час ДП "Антонов" вже мало деякі запас з запчастин транспортника (зокрема окремі частини крил та хвостового оперення літака). Проте власне фюзеляж будувався повністю з нуля.
Впродовж минулого року можна було побачити еволюцію створення нового Ан-178 (заводський номер 006), який має стати першою серійною машиною такого типу та закінчити вимушену кількарічну перерву у будівництві літаків українським авіавиробником.
Попри коронавірусну кризу та численні суперечки між "новою командою" Концерну та працівниками держпідприємства, літак впевнено набуває все більш завершені риси.
Наразі вже закінчене стапельне складання фюзеляжу й проходить насичення нової машини різноманітними внутрішніми системами. Крім того, Ан-178 очікує два турбореактивних двоконтурних двигунів Д−436−148ФМ, які були замовлені держпідприємством за $9,6 млн в АТ "Мотор Січ" в червні 2020 року.
Сподіваємось, що ДП "Антонов" успішно впорається з програмою заміщення систем транспортного літака, виконає замовлення перуанських партнерів та почне будувати нові Ан-178 вже для Збройних сил України.
Читайте також: Одеський авіазавод встиг виконати ДОЗ-2020 та передав останній L-39М1 ЗСУ (фото)