xcounter
#

Чи стає загроза меншою: детальні супутникові знімки аеродрому Зябровка у Білорусі у 22 км від України

3976
Чи стає загроза меншою: детальні супутникові знімки аеродрому Зябровка у Білорусі у 22 км від України

Аеродром Зябровка готували для приймання авіації на початку січня, а також використовують у ролі пускового майданчика для ракетних ударів

Аеродром Зябровка (Зябраўка) у Білорусі є доволі небезпечним з огляду на те, що може стати доволі зручною передовою базою для авіації РФ, в першу чергу армійської, а також відомим місцем розташування зенітних ракетних комплексів С-300 та С-400, з яких рашисти обстрілюють українські міста.

Також, завдяки публічним й доволі детальним супутниковим знімкам Planet Labs, які були зроблені 4 січня, можливо дослідити ситуацію на цій авіабазі.

Читайте також: Новий легкий танк США має проблему з "отруйною гарматою": чи стане вона критичною для машини
Аеродром Зябровка
Аеродром Зябровка знаходиться у 22 км від кордону з Україною під Гомелем

Попри те, що на початку січня була помічена підготовка літовища до приймання авіації, смуга була розчищена, то тепер вона знову під снігом.

Також насипи для РЛС, які також можуть використовуватись станціями ЗРК С-300 та С-400, залишаються пустими.

Аеродром Зябровка
Розташування станцій у східній частині аеродрому Зябровка - без змін

Без переміщення ще з червня 2022 перебувають три одиниці спеціальної техніки з щоглами. На жаль ідентифікувати ці об'єкти не вдалось, але можливо, що це станції радіотехнічної розвідки чи РЕБ.

Ще декілька неідентифікованих машин знаходяться у північній частині літовища. Але вони також не змінювали позицію вже понад пів року.

аеродром Зябровка
Розташування машин у північній частині аеродрому Зябровка - без змін

Але у середній частині бази помічено встановлення техніки на насип, який ще у жовтні був пустим. Також поряд з ним помічено створення капонірів, яких раніше не було і вони зайняті технікою.

аеродром Зябровка
Поява у середній частині аеродрома насипу, капонирів та техніки

Можливо зробити дуже обережне припущення, що якраз у цьому випадку мова йде про машини ЗРК С-300/400, на що вказує розмір самих об'єктів.

Трохи південніше від цієї позиції продовжує розміщуватись військова техніка, включно з доволі специфічною станцією із доволі високою щоглою. Порівняння із супутниковими знімками за жовтень показує, що інші машини на цій ділянці переміщувались.

аеродром Зябровка
Машин у південні частині аеродрому Зябровка

Таким чином активність на аеродромі Зябровка залишається, створюються нові капоніри та насипи. З великою долею вірогідності його можуть використовувати, як пусковий район для ракетних ударів. Але перетворення його на авіабазу для літаків залишається сумнівним, хоча не виключає те, що він може бути використаним для армійської авіації - ударних та транспортних вертольотів.

Читайте також: У Німеччині назвали максимальну кількість Leopard 1, яку можливо передати Україні із запасів промисловості