xcounter
#

В РНБО керівництву "Укроборонпрому" пояснили, задля чого Україні потрібна оборонна промисловість

3150
Армії потрібна зброя
Армії потрібна зброя

Здається, оптимістичний марш презентацій власного плану реформ оборонної промисловості, який розробило та проводило керівництво концерну "Укроборонпром", доведеться призупинити. І суттєво доопрацювати задля досягнення головної мети – забезпечення Збройних сил сучасною військовою технікою та озброєнням.

Саме такий висновок можна зробити з повідомлення на сайті Ради національної безпеки та оборони України за підсумками зустрічі Секретаря РНБОУ Олексія Данілова з керівництвом ДК «Укроборонпром», на якій обговорювався поточний стану справ Концерну.

"Плани щодо реформування ДК "Укроборонпром" мають бути суттєво доопрацьовані з урахуванням потреб Збройних Сил України у контексті функціонування оборонно-промислового комплексу, сучасних світових тенденцій розвитку озброєння та техніки і міжнародної кооперації", стверджується у повідомленні, яке дуже дипломатично описує загальний тон дискусії.

Читайте також: "Антонов" звернувся до Зеленського: керівництво "Укроборонпрому" нищить оборонний комплекс України
Плани щодо реформування ДК "Укроборонпром" мають бути суттєво доопрацьовані з урахуванням потреб Збройних Сил України

Секретар РНБО України привітав ініціативу щодо реформування «Укроборонпрому», але водночас наголосив, що основну модерацію цього процесу має виконувати Уряд, якому підпорядкований Концерн, зокрема, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

О. Данілов нагадав, що зміни організації роботи оборонно-промислового комплексу (ОПК) передбачені рішенням РНБО України від 18.02.2020 "Про основні показники державного оборонного замовлення на 2020 рік та 2021, 2022 роки", уведеного в дію Указом Президента України від 27 лютого 2020 року № 59. Виконання відповідних завдань покладено на Кабінет Міністрів України, який відповідно до законодавства є суб’єктом управління об’єктами державної власності в ОПК.

"На сьогоднішній день, на жаль, можемо констатувати наявність недостатньо повного розуміння зі сторони окремих урядовців важливості виконання рішення РНБО України від 18.02.2020 у частині створення центрального органу виконавчої влади, відповідального за формування та забезпечення реалізації державної військово-промислової політики та функцій з управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі", - зазначив він, висловившись у цьому контексті за запровадження посади віце-прем’єр-міністра з питань ОПК та космічної галузі.

О. Данілов акцентував на необхідності проведення всебічного аналізу діяльності кожного підприємства ДК "Укроборонпром", аби визначити його потенціал для забезпечення потреб Збройних Сил України і конкурентоспроможність на світовому ринку озброєнь та військової техніки.

РСЗО Вільха
"Необхідно оцінити потенціал та перспективи кожного підприємства Концерну. Потрібно визначити, хто може бути їх стратегічними партнерами", - стверджував О.Данілов

"Необхідно оцінити потенціал та перспективи кожного підприємства Концерну. Потрібно визначити, хто може бути їх стратегічними партнерами, зважаючи на ситуацію, що склалася на світовому ринку озброєнь та військової техніки", - сказав він, додавши, що усі кроки у напрямку реформування ОПК мають бути "максимально публічними".

За словами Секретаря РНБО України, важливим є також науково-технічний розвиток галузі, збереження існуючого кадрового потенціалу та підготовка нових фахівців. Підприємства мають сконцентруватися на виробництві новітньої техніки зі збереженням та розвитком критичних технологій та створенням замкнених циклів виробництва там, де це доцільно, сказав він.

"Наше завдання – докласти зусиль до того, щоб якомога більше підприємств ОПК стали на ноги і мали перспективу", - заявив О. Данілов.

Нагадаємо, перед цим керівництво державного концерну "Укроборонпром" представило власні плани реформи оборонних підприємств УОП Михайлу Саакашвілі, голові Виконавчого комітету Національної ради реформи при Президентові України. Після чого Саакашвілі написав: "... мав дуже приємну зустріч з однодумцями – новою командою Укроборонпрому. Це – команда реформаторів, яку давно знаю і поважаю, в яку вірю і результати роботи якої бачу в Україні зараз.

"Карфаген має бути зруйновано", - вважає Саакашвілі.

Це дуже світлі люди, які завзято та з блиском в очах розповідають про реформу і власні, доволі амбітні плани трансформувати оборонного монстра. Мені в деталях розповіли про те, що вже зроблено новою командою, в чому полягає суть реформи, чому "Карфаген має бути зруйновано" і що для цього потрібно».

Разом з тим, пропоновані «Укроборонпромом» реформи примусили колективи оборонних підприємств звертатись до Президента України з проханням приділити особисту увагу проблемам, які є критичними для стабільної роботи галузі.

Читайте також: ​Топ-менеджмент "Укроборонпрому" за місяць отримує майже 3 млн грн