В рамках випробувань, під час яких було здійснено понад 100 пострілів бойових варіантів кожної з зазначених гранат, перевірялися системи самоліквідації та прямого наколу.
За інформацією, що повідомили Defense Express в СКБ "ВЕКТОР-В", детонація всіх пострілів ВОГ-17В для 30 мм автоматичного гранатомету відбулася внаслідок прямого наколу, в той час як один із пострілів ВОГ-40В для 40 мм підствольного гранатомету здетонував за допомогою системи самоліквідації, що обумовлено особливостями полігону.
Читайте також: В Україні розробили нові боєприпаси – тривають Державні випробування
Високі вимоги до характеристик надійності та безвідмовності власних виробів, які ставить перед собою "СКБ "Вектор-В", були підтверджені в ході зазначених випробувань.
В основі українських боєприпасів лежить новий підривник ВМГ-МВ розробки СКБ "ВЕКТОР-В". В компанії наголошують, що вітчизняні боєприпаси забезпечують кращі параметри по точності та кучності стрільби - завдяки технологічності виробництва та застосуванню сучасних матеріалів, а також стабільних вибухових речовин європейського виробництва.
Наступним кроком, який дозволить забезпечити потребу Збройних
Сил України в критично необхідних гранатометних боєприпасах та сприятиме посиленню обороноздатності України, є проведення чергового етапу державних випробувань виробів ТОВ "СКБ "ВЕКТОР-В" та прийняття їх на озброєння.
Слід заначити, що організація серійного виробництва 30-мм пострілів ВОГ-17В до автоматичного гранатомету АГС-17 та 40-мм пострілів ВОГ-40В для під ствольного гранатомету ГП-25 є життєво важливою для забезпечення надійного та бесперебійного постачання зазначеної номенклатури боєприпасів до українського війська.
Використання підствольних і автоматичних гранатометів в ході відбиття російської агресії під час Антитерористичної операції і Операції об'єднаних сил на Сході країни було обмеженим.
Основним стримуючим фактором застосування "індивідуальної артилерії піхотинців" в ході боїв стала відсутність достатньої кількості боєприпасів, які треба було закуповувати за кордоном в умовах, коли це можна було зробити лише у вкрай обмеженої кількості виробників.
Окрім вирішення поточних потреб обороноздатності та підвищення експортного потенціалу країни, налагодження серійного виробництва нових українських боєприпасів до автоматичних і підствольних гранатометів також дозволить реанімувати кілька українських підприємств, які досі перебували на межі виживання і надати роботу сотням, а то й тисячам українців.
"Спеціальне конструкторське бюро "ВЕКТОР-В", яке було створено у 2018 році, є розробником та виробником боєприпасів калібром 30 мм та 40 мм для підствольних та автоматичних гранатометі. Зокрема, окрім боєприпасів пострадянських калібрів СКБ розробило та виготовляє гранати стандартів НАТО V40х46, V40х53.
Раніше Defense Express також повідомляв, що Міністерство оборони України розпчало Державні випробування нових українських боєприпасів до автоматичних та підствольних гранатометів, які раніше в нашій країні не виготовлялись.
Читайте також: Ан-178, ракетні двигуни, важка БМП, боєприпаси та інше – Уряд увімкнув "зелене світло" оборонним проектам