За даними звіту Генерального інспектора Пентагону, в проміжку з грудня 2022 року по кінець січня 2023 року США мали логістичні проблеми із доставкою снарядів для України, яка мала виконуватись по мережі німецьких залізниць.
Причиною цього заявляються "проблеми по контракту" з німецькою державною залізничною компанією Deutche Bahn, котрі в свою чергу привели до затримок на 2 місяці з доставкою боєприпасів для ЗСУ. Про це в своїй публікації пише портал Defense One.
Читайте також: У РФ максимально спрощують та здешевшають виробництво "Шахедів": двигун вже без стартера та маховика

На цьому моменті від Defense Express вважаємо за потрібне підкреслити наступне – якщо уважно аналізувати текст вказаної вище публікації, то можемо дійти до висновку, що у цій історії скоріше самі американські військові не зробили необхідну частину роботи, хоча й не хочуть це визнавати.
Так от, у цій історії не вказуються наприклад кількісні показники, які мала виконати німецька залізниця по перевалці снарядів для України, або ж який обсяг проплати мала отримати Deutche Bahn.
Але натомість є вказівка на те, що в одному з випадків Пентагон був вимушений зафрахтувати морські судна як альтернативу залізничному транспорту, що в свою чергу привело до 1,6 мільйона доларів додаткових затрат.
Однак далі є і така специфічна вказівка – мовляв, укладена з німецькою залізницею угода від Пентагону насправді не передбачала хоча б якихось конкретних дій з обох сторін. Простіше кажучи, угода була сформульована на загальному рівні "сторони домовились домовлятись", де навіть не були чітко прописані зобов’язання від Пентагону та Deutche Bahn.
Тим більш, що сам німецький державний залізничний оператор мав при цьому також виконувати свої прямі зобов’язання по перевезенням для Бундесверу, контракт по яким передбачає виділення до 400 спеціалізованих вагонів-платформ для перевезення техніки, а обсяг щорічної оплати має складати 50 мільйонів євро.
Ба більше – навіть на даний момент не є до кінця відомим, що після цієї затримки із снарядами для України Пентагон та німецька залізниця нарешті прописали чітко свої контрактні зобов’язання, чи там формулювання й досі лишаються на рівні "сторони домовились домовлятись".
Окремо специфічно у цій історії виглядають й ті деталі, що зараз сама Німеччина має проблеми із пропускною здатністю своїх залізниць саме для забезпечення оборонних потреб. Після 1991 року німецький уряд в принципі перестав розглядати залізничний транспорт як елемент своєї обороноздатності, що в свою привело до закриття 5 тисяч кілометрів "надлишкових" залізниць,

При загальній протяжності залізниць в 270 тисяч кілометрів капітальний ремонт було проведено лише по 1,8 тисяч кілометрів залізниць, і це в свою чергу означає, що до 2028 року на виправлення ситуації з інфраструктурою DB необхідно до 100 мільярдів євро, тобто якраз рівно стільки, скільки закладено в спецфонд по переозброєнню Бундесверу.
Крім того, німці на хвилі роззброєння поспішили здавати на утилізацію навіть спеціальні платформи для перевезення військової техніки, яких замість 1000 одиниць залишилось всього "кілька сотень".
Читайте також: У США попереджають, що заради Китаю покинуть не лише Європу, а й Ізраїль