xcounter
#

Перу відмовилось від контракту з "Антоновим" на Ан-178 для свого МВС, та шукатиме новий літак – ЗМІ

19322
Транспортний літак Ан-178, ілюстративне фото довоєнних часів
Транспортний літак Ан-178, ілюстративне фото довоєнних часів

Перуанці хочуть перейти до "стандартизованих закупок", тому "під роздачу" потрапили й білоруси, які продавали російські вертольоти

Міністр внутрішніх справ Перу Вінсенте Ромеро оголосив, що уряд країни розірвав контракт із ДП "Антонов" на поставку транспортного літака Ан-178 в зв’язку з тим, що "борт" не був поставлений у крайній обумовлений строк. Так уряд Перу зміг вивільнити закладені на цю угоду 64 мільйони доларів, і тепер планує замовити інший літак для авіаційного управління (Diravpol) своєї поліції. Про це Ромеро заявив під час урочистостей на честь 39-річчя Diravpol, пише видання Infodefensa.

Глава МВС Перу зазначив, що вивільнення грошей внаслідок розірвання угоди на Ан-178 відбулось "декілька днів тому". За даними Infodefensa, ДП "Антонов" та "Спецтехноекспорт" заявили незгоду із такою односторонньою дією перуанської влади.

Читайте також: ЗСУ використовують "перуанський" БТР-4МВ1 для "утилізації" ворога (фото)
Транспортний літак Ан-178, ілюстративне фото довоєнних часів

В своєму виступі глава МВС Перу Ромеро також заявив, що його відомство має намір і далі розвивати авіаційну складову в своїй структурі. Але для цього буде необхідно перейти до "стандартизованих закупок", бо досі перуанці для своєї поліції купували авіатехніку насправді в декількох країнах.

Спочатку, в 2014 році, перуанське МВС придбало п’ять вертольотів EC-145 в Airbus Helicopters, і ці машини наче як "добре себе показали" в умовах географії Перу. Але на цьому тлі тепер виглядає особливо дивним, чому в 2019 році перуанське Diravpol купило два російські Ми-171Ш в білоруської держкомпанії "Спецвнештехника", фактична поставка яких відбулась у листопаді 2021 року.

Окремо очільник перуанського МВС Ромеро підкреслив, що тепер "якість Білорусі як постачальника авіатехніки упала" через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Вертоліт Ми-171Ш авіації МВС Перу, ілюстративне фото з відкритих джерел

Який тип літака-"літаючого автобуса" для своєї поліції планує обрати МВС Перу, і в який строк має відбутись поставка, поки що не зазначається.

Читайте також: Чи зміг "Антонов" зберегти свій єдиний Ан-70, і що зараз з цим літаком (відео)