"Єдиний національний виробник великовантажних автомобілів ПрАТ "АвтоКрАЗ" долає виклики сучасної економічної ситуації та відновлює свою роботу. Наявний портфель замовлень українських та закордонних споживачів дозволяє нам дивитись в майбутнє з оптимізмом. Ми продовжуємо успішну роботу по збільшенню обсягів замовлень і пропонуємо разом розбудовувати нашу країну", - йдеться в повідомленні на сайті АвтоКрАЗу.
Тут також обіцяють, що "отримані замовлення та пропозиції будуть розглядатись як приорітетні під час формування планів виробництва та закупівель".
Читайте також: Питання з банкрутством "АвтоКрАЗ" обіцяють вирішити: названо строк відновлення роботи заводу
Кременчуцький автозавод наразі почав виходити з кризи. Цьому сприяли не лише закордонні замовлення – нещодавні поставки машин до ЄС і укладення великого контракту для армії США, але й реалізація техніки в Україні. Так, у серпні підприємство реалізувало на внутрішньому ринку три одиниці техніки в популярному нині сегменті самоскидів.
Раніше віце-прем'єр-міністр - Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський завляв, що "ПАТ "АвтоКрАЗ" з 2022 року можливо відновить нормальну роботу й знову почне виготовляти й постачати вантажні автомобілі", акцентуючи увагу на тому, що для початку цього процесу необхідно завершити певні процеси, що пов’язані з процедурою банкрутства.
"Банкрутство ПАТ "АвтоКрАЗ" є відповіддю на загрози його рейдерського захоплення. Наскільки мені відомо, до кінця поточного року всі процеси, пов'язані з цією процедурою, повинні бути завершені", - пояснював Олег Уруський агентству "Інтерфакс-Україна".
Нагадаємо, через процедуру банкрутства ЗСУ певний час взагалі не замовляло автомобілі КрАЗ, при цьому кілька надважливих проектів (протикорабельний комплекс РК-360МЦ "Нептун", САУ "Богдана" тощо) були побудовані саме на цьому шасі.
Така ситуація ставила під загрозу майбутнє постачання новітніх зразків озброєння в рамках держзамовлення й щоб частково розв’язати це питання в ЗСУ вирішили деякі з нових видів техніки перевести на іншу базу – Tatra. Проте заміна всього наявного численного автопарку вантажівок КрАЗ в ЗСУ на інше шасі закордонного виробництва є досить дорогим й проблемним.
Варто також додати, що всередині травня ц. р., несподівано з’явилася інформація, що американські військові через компанію US21 уклали трирічний контракт на постачання вантажівок КрАЗ 4х4. Майже в той самий час на підприємстві з візитом побували Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський та Міністр оборони України Андрій Таран.
Під час цього візиту були обговорені питання щодо можливостей виходу із кризи автовиробника.
Читайте також: "АвтоКрАЗ" відправив партію спецвантажівок високої прохідності в ЄС (фото)