xcounter
#

Зібрати "дронобійку" буквально з того, що є під рукою, хочуть Нідерланди, поки чекають на Skyranger

2500
Зібрати "дронобійку" буквально з того, що є під рукою, хочуть Нідерланди, поки чекають на Skyranger

Оскільки перші Skyranger 30 Нідерланди отримають лише у 2028 році, зараз їм треба швидко шось придумати, щоб закрити наявні прогалини у антидроновому захисті

Нідерланди хочуть у стислі терміни посилити можливості своєї протиповітряної оборони, щоб піхотні підрозділи мали мобільні засоби боротьби з безпілотними літальними апаратами - таким чином, у країні хочуть закрити прогалини у своїх можливостях антидронового захисту перед тим, як вони отримують перші системи Skyranger 30 від німецького концерну Rheinmetall.

Фактично, йдеться про те, щоб якомога швидше зібрати якесь рішення буквально "з того, що є під рукою" - з наявних компонентів, таких як колісна броньована машина, дистанційно керований бойовий модуль, боєприпаси, система управління тощо, як розповідають у виданні Defense News.

Читайте також: Від Нідерландів не лише F-16 - голландські благодійники передали Україні "винищувач дронів" Як-52
Skyranger 30 на шасі ACSV G5
Рендер Skyranger 30 на шасі ACSV G5 від Міноборони Нідерландів

Оборонне відомство Нідерландів відмовилася розкривати якісь інші подробиці про цю систему, включно з тим, з яких конкретно "складових" зроблять таку "дронобійку", коли перші машини планують поставити у війська та скільки взагалі планують замовити.

Але, для розуміння, щоб дійсно встигнути "закрити прогалини" у можливостях перед поставкою Skyranger, Нідерланди мають діяти досить швидко. Нагадаємо, що ця країна замовила німецькі "шахедобійки" на початку цього року, всього йдеться про 22 зенітні самохідні установки Skyranger 30 на базі гусеничної бронемашини ACSV G5, поставка перших машин має відбутися у 2028 році.

Як приклад тут можна згадати Францію, де зробили мобільні вогневі групи з "шахедобійок" Proteus, яка представляє собою поєднання зенітки 53Т2 із 20-мм гарматою F2, вантажівки TRM 2000 та новітнього тепловізійного прицілу SANDRA.

Зенітка Proteus Франція 20-мм гармата
Зенітка Proteus на озброєнні 35-го парашутно-артилерійського полку Франції
Крім нашвидкоруч створеної "дронобійки", Нідерланди також планують закупити антидронові радари IRIS та інвестувати у дрони-перехоплювачі.

Раніше Defense Express розповідав, що спочатку Данія взяла ЗРК NASAMS в оренду, а тепер купує нові для "постійного" використання.

Читайте також: Нідерланди хочуть виробляти AIM-120 AMRAAM за ліцензією, попри європейський та кращий Meteor