xcounter
#
​"Фурія" на озброєнні: бойовий досвід використання та подальший розвиток безпілотника - відео

​"Фурія" на озброєнні: бойовий досвід використання та подальший розвиток безпілотника - відео

1155

БпАК А1-СМ "Фурія" від НВП "Атлон Авіа" прийнято на озброєння Збройних Сил України після майже 6 років його використання на Донбасі

Дрон-розвідник та корегувальник вогню артилерії "Фурія", який розроблений та серійно виготовляється НВП "Атлон Авіа", ще з 2014 року активно застосовується на Донбасі. Проте його було прийнято на озброєння лише у квітні 2020 року.

Це зробило "Фурію" першим вітчизняним комплексом, розробленим приватною компанією, який був прийнятий на озброєння української армії.

Читайте також: Гаубиці та міномети: яку російську зброю знайшли дрони ОБСЄ на Донбасі
БпАК А1-СМ
"Фурія" під час випробувань

Чому це зайняло стільки часу, як "Фурію" використовують на війні, яка подальша доля цього дрону - Defense Express дізнався у директора "Атлон Авіа" Артема В’юнника та безпосердньо у операторів цього дрону.

"Фурія" з самого початку розвивалась, як дрон для коригування вогню артилерії. Цей комплекс має функціонал, який не мають інші дрони-розвідники. Наприклад, "Фурія" працює у системі координат СК-42, а передача відхилень здійснюється у тисячних діленнях кутоміру. Це дозволяє артилеристам отримувати інформацію одразу у потрібному їм вигляді. Тобто швидше відкривати вогонь та ефективніше його коригувати.

А1-СМ
"Фурія" активно застосовується на Донбасі з 2014 року

"Важливість прийняття БпАК А1-СМ "Фурія" має два аспекти. Зовнішній - відтепер ці комплекси будуть закуплятися Збройними Силами України, як штатна техніка, що для нас - велика гордість. Проте головнішим для нас є внутрішній аспект, тому що проходження всіх етапів прийняття на озброєння потягнуло за собою ефективну реструктуризацію підприємства та виробництва", - повідомив директор "Атлон Авіа" Артем В’юнник.

Додавши, що в проходженні цього складного шляху допоміг величезний досвід реального використання десятків "Фурій" на фронті.

Самі ж українські бійці вважають цей дрон найкращим у своєму класі завдяки можливості працювати попри завади, які ставлять російські війська за допомогою засобів радіоелектронної боротьби.

А1-СМ
До війська було поставлено майже 100 комплексів з 2-3 дронами у кожному

"Починаючи з 2015 року Росія дуже посилала свої засоби радіоелектронної боротьби на Донбасі. Вони зараз можуть глушити всі частоти: телеметрію, супутники, відеоканал. І "Фурія" - це єдиний комплекс у військах, який може виконувати задачу в цих умовах", - розповів Олександр, оператор "Фурії" в одній з бригад Збройних Сил України.

А1-СМ
Оперативний радіус "Фурії" - до 50 км

А, як уточнила його колега, цей дрон має спеціальний резервний канал управління, який дозволяє виконувати задачу в той час, коли інші дрони або губляться, або повертаються на автопілоті назад.

"Однією з найбільш цікавих цілей була батарея самохідних артустановок. Там у них заникано все добре було. Гілочками закрито, вони їх міняли, щоб ті не виглядали сухішими. Ми їх знайшли за допомогою тепловізора "Фурії" завдяки слідам від траків. Натрапили на колею і вийшли на цей "лісок", навели нашу арту та добре їх покоцали. Загалом тепловізор дуже допомагає, бо можливо навіть розрізнити старі сліди від нових, побачити стежки, якими вони ходять чи трубу бліндажа", - розповіла Яна.

А1-СМ
"Фурія" може оснащуватись денною та тепловізійною камерами

Водночас, після прийняття на озброєння БпАК А1-СМ "Фурія" "Атлон Авіа" планує звернутися до Міноборони з пропозицією провести апгрейд всіх дронів, які постачались до війська з 2014 року, до рівня А1-СМ. Модернізація здебільшого буде торкатись заміни деяких плат та оновлення програмного забезпечення. Це не потягне за собою великих витрат, але дозволить увімкнути весь потенціал безпілотника на повну.

Дивіться також: Баражуючий боєприпас "Грім" від "Атлон Авіа"
ТЕГИ БПЛА