Повітряні сили України не отримають модернізований винищувач МіГ-29МУ1 через рішення Львівського територіального відділення Державного бюро розслідувань.
Правоохоронці нині ведуть справу щодо розкрадання вузлів та агрегатів до літака МіГ-29 (бортовий номер 26, випущений 30 грудня 1988 року), який надійшов на "Львівський державний авіаційний ремонтний завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", для ремонту та модернізації у версію МіГ-29МУ1.
Читайте також: Як модернізують "Тунгуски": масштабне оновлення, яке ігнорують у Міноборони (відео)
Представник авіапідприємства на умовах анонімності повідомив Defense Express наступне: "Ми отримали один літак в ремонт у військовій частині. Літак прибув до нас на завод, і вже на стадії розбирання тут його розікрали. Вкрали більше 20 блоків". Додавши, що аналогічні блоки з винищувачів МіГ-29 були викрадені і з літаків, що знаходяться на території комендатури біля підприємства.
"Вони були вкрадені, ймовірно, з цілою перепродажі. Згодом частина блоків, точніше, плат з них була підкинута на галявину, недалеко від підприємства. Завод ініціював звернення до СБУ, була заведена справа. Нею нині займається Львівське територіальне управління Державного бюро розслідувань", - повідомив фахівець на умовах анонімності.
Коли саме буде завершене слідство - достеменно невідомо. А відтак, процес ремонту та модернізації оновленого МіГ-29 до Повітряних сил ЗСУ, поставлено на паузу.
З приводу причини крадіжок, то, серед іншого, співрозмовник агентства заявив, що "18% прибутку нашого заводу, які ми відраховуємо на утримання концерну "Укроборонпром", значно з більшою користю могли бути скеровані на створення надійної системи охорони території заводу. Такі пропозиції раніш вже порушувалися і доводилося до "Укроборонпрому".
Довідково.
Літак МіГ-29 з бортовим номером 26 прилетів на ремонт і модернізацію до Львова 18 лютого, а вже 27 лютого 2020 р. він був розукомплектований і позбувся блоків управління системами.
Також 27 лютого аналогічне пограбування було виявлене ще на чотирьох винищувачах МіГ-29 зі складу 114 БрТА, що знаходяться на зберіганні з 2013 р. у військовій комендатурі (в/ч А2602 ), на аеродромі впритул до ДП "Львівський державний авіаційний ремонтний завод", ДК "Укроборонпром".
Читайте також: "Антонов" повністю завершив роботу з заміщення комплектуючих РФ вітчизняними та західними аналогами та підготовив конструкторську документацію