xcounter
#
МіГ-29 у версії М1 для Повітряних Сил ЗС України

Через розкрадання в "Укроборонпромі" Повітряні сили не зможуть отримати модернізований МіГ-29

МіГ-29 у версії М1 для Повітряних Сил ЗС України
13467

Розкрадання на заводі "Укроборонпрому" призвели до блокування всіх робіт із модернізації МіГ-29

Повітряні сили України не отримають модернізований винищувач МіГ-29МУ1 через рішення Львівського територіального відділення Державного бюро розслідувань.

Правоохоронці нині ведуть справу щодо розкрадання вузлів та агрегатів до літака МіГ-29 (бортовий номер 26, випущений 30 грудня 1988 року), який надійшов на "Львівський державний авіаційний ремонтний завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", для ремонту та модернізації у версію МіГ-29МУ1.

Читайте також: ​Як модернізують "Тунгуски": масштабне оновлення, яке ігнорують у Міноборони (відео)

МіГ-29МУ1
Винищувачі МіГ-29МУ1. Це один з основних літаків Повітряних сил ЗСУ

Представник авіапідприємства на умовах анонімності повідомив Defense Express наступне: "Ми отримали один літак в ремонт у військовій частині. Літак прибув до нас на завод, і вже на стадії розбирання тут його розікрали. Вкрали більше 20 блоків". Додавши, що аналогічні блоки з винищувачів МіГ-29 були викрадені і з літаків, що знаходяться на території комендатури біля підприємства.

МіГ-29 ЛДАРЗ
Новий МіГ-29 та "ремфонд" підприємства

"Вони були вкрадені, ймовірно, з цілою перепродажі. Згодом частина блоків, точніше, плат з них була підкинута на галявину, недалеко від підприємства. Завод ініціював звернення до СБУ, була заведена справа. Нею нині займається Львівське територіальне управління Державного бюро розслідувань", - повідомив фахівець на умовах анонімності.

Коли саме буде завершене слідство - достеменно невідомо. А відтак, процес ремонту та модернізації оновленого МіГ-29 до Повітряних сил ЗСУ, поставлено на паузу.

Львівський державний авіаційний ремонтний завод
ЛДАРЗ - єдине в Україні підприємство, яке здатне ремонтувати та модернізувати МіГ-29

З приводу причини крадіжок, то, серед іншого, співрозмовник агентства заявив, що "18% прибутку нашого заводу, які ми відраховуємо на утримання концерну "Укроборонпром", значно з більшою користю могли бути скеровані на створення надійної системи охорони території заводу. Такі пропозиції раніш вже порушувалися і доводилося до "Укроборонпрому".

Довідково.

Літак МіГ-29 з бортовим номером 26 прилетів на ремонт і модернізацію до Львова 18 лютого, а вже 27 лютого 2020 р. він був розукомплектований і позбувся блоків управління системами.

Також 27 лютого аналогічне пограбування було виявлене ще на чотирьох винищувачах МіГ-29 зі складу 114 БрТА, що знаходяться на зберіганні з 2013 р. у військовій комендатурі (в/ч А2602 ), на аеродромі впритул до ДП "Львівський державний авіаційний ремонтний завод", ДК "Укроборонпром".

Читайте також: "Антонов" повністю завершив роботу з заміщення комплектуючих РФ вітчизняними та західними аналогами та підготовив конструкторську документацію