xcounter
#

Британія у 1990-хх роках скоротила 56 тисяч осіб в оборонному секторі, тому на будівництво човнів є лише 3 тисячі людей

11992
Процес будівництва атомної субмарини проекту Astute, фото - BAE Systems
Процес будівництва атомної субмарини проекту Astute, фото - BAE Systems

І так самі британці дійшли до ситуації, коли працювати в "Амазоні" стало значно привабливіше, аніж у війську

Британський уряд у 1990-хх роках скоротив 56 тисяч працівників підприємств оборонного сектору, при цьому 80% цих людей не змогли потім знайти нову роботу, пов’язану з військово-промисловим комплексом.

Через таке рішення Велика Британія отримала ситуацію, коли їм хронічно не вистачає людей для виготовлення військової техніки та оборонної продукції. Найбільш показовим тут є приклад із будівництвом атомних підводних човнів, яке відстає від графіку зокрема через нестачу персоналу – раніше в цьому було задіяно 13 тисяч осіб, а зараз лише 3 тисячі осіб. Про це йдеться в публікації порталу War on the Rocks.

Читайте також: Велика Британія має аж 20 списаних атомних субмарин, але утилізацію першої почнуть лише в 2026 році
Перспективний підводний крейсер Dreadnought для Королівських ВМС Великої Британії, інфографіка від Naval News

Як наголошують автори видання, у тих же 1990-хх роках британський уряд після завершення "Холодної війни" чомусь вирішив, що тепер роботу оборонної промисловості можна перевести на виключно комерційні рейки.

На цьому тлі британській владі стало "економічно недоцільно" фінансувати довготривалі дослідження в сегменті технологій, наприклад щодо покращення матеріалів для виробництва напівпровідників, чим займалось уже неіснуючеКоролівське управління сигналів та радарів (Royal Signals and Radar Establishment).

Теоретично, такі дослідження могли б дати вигоду й цивільній промисловості у комерційному секторі, але перемогли міркування "бюджетної економії", за що тепер Британія вимушена розплачуватись в усіх сенсах. Бо практика замовляти технологічні розробки у приватного сектору, м’яко кажучи, не привела до очікуваного прориву.

Процес виробництва британських Challenger 2, архівне фото з відкритих джерел

За останні три десятки років було скорочено занадто багато дослідницьких установ, через що британській оборонній промисловості буквально не вистачає наукових, інженерних, математичних і технологічних знань. Ну а практика передачі важливих функцій на аутсорс привела до "дефіциту навиків" у персоналу оборонних підприємств.

Передача важливих функцій на аутсорс дійшла навіть до британських збройних сил, де зачепила зокрема сегмент логістики. Підсумок - в результаті такої політики самі британці вважають вигіднішим для себе працювати в "Амазоні", аніж йти до армії, тому військові у Великій Британії хронічно не можуть вирішити проблему з набором кадрів.

Раніше Defense Express писало про те, що Британія "зекономила" на E-7 Wedgetail, тому зможе контролювати своє небо лише 8 годин на добу, а не 24.

Читайте також: Щоб утричі більше робити необхідні для ЗСУ ракети Martlet, Британії треба додаткові люди, а потім потужності