xcounter
#

ЗРК NASAMS вже в Україні: але їх недостатньо і союзники мають збільшувати допомогу зброєю

6001
NASAMS
NASAMS

Перші NASAMS потрапили до України та цілком можливо, що вже посилили протиповітряну оборону

Зенітні ракетні комплекси NASAMS, про потребу у яких вперше було згадано ще наприкінці березня, про передачу яких офіційно було оголошено у Пентагоні у липні, нарешті добрались до України. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю американському CBS.

"Я хочу подякувати президенту Джо Байдену та Конгресу за позитивне рішення, яке вже прийнято. Ми отримали системи ППО NASAMS... Але повірте, цього навіть близько не вистачить, щоби покрити громадянську інфраструктуру, школи, лікарні, університети, будинки українців", - заявив Володимир Зеленський.

Читайте також: Питання загрози ядерного удару РФ - "дуже серйозне" та матиме катастрофічні наслідки для РФ - радник Білого Дому

Водночас коли саме NASAMS були отримані, що могло трапитись не обов'язково навіть днями тому, а також чи вже інтегровані ЗРК до системи протиповітряної оборони - уточнень не було. Водночас, з огляду на всю історію з передачею зброї від союзників, заява пролунала тоді, коли всі відповідні заходи вже були здійснені.

NASAMS

Слід нагадати, що за оголошеною Пентагоном інформацією мова йде лише про два комплекси, які були з нуля виготовлені Raytheon та Kongsberg. З огляду на строки від повідомлення про намір передати та саму передачу, скоріш за все хтось з поточних замовників цього ЗРК віддав Україні своє місце у черзі.

Водночас ще до шести NASAMS Україна має отримати строком до 23 серпня 2024 року, саме така кількість увійшла у рекордний 3-млрд пакет довгострокової допомоги України на День Незалежності.

У будь-якому випадку навіть отримання двох NASAMS, кожен з яких складається з одного радара, командного пункту, декількох пускових та ряду машин забезпечення, вже значно посилює протиповітряну оборону України.

NASAMS

Можливості NASAMS включають перехоплення аеродинамічних цілей на дальності до 20 км ракетами AIM-120 та до 40 км ракетами AMRAAM ER. Конкретний тип ракет, з якими був передані комплекси, звісно розголошуватись поки не буде.

Ще однією вкрай важливою особливістю комплексу є абсолютна багатоканальність, коли кількість цілей, які обстрілюється, залежить виключно від кількості ракет у пускових.

Читайте також: У РФ офіційно підтвердили - будуть мобілізувати студентів очної форми навчання та приглядаються до мігрантів до 50 років