xcounter
#

ЗМІ пишуть, що Україна просить у Німеччини крилаті ракети Taurus KEPD 350

3523
Далекобійна крилата ракета Taurus KEPD 350, ілюстративне фото від MBDA Deutchland
Далекобійна крилата ракета Taurus KEPD 350, ілюстративне фото від MBDA Deutchland

Якщо це справді так, то виникає питання інтеграції цієї КР під наші літаки

Німецьке видання Spiegel пише, що прес-секретар Міноборони Німеччини заявила про подання офіційного запиту від України на поставку далекобійних крилатих ракет повітряного базування Taurus. При цьому посадовець не стала розкривати інші деталі запиту, зокрема можливу кількість ракет до поставки чи строк передачі. Але зазначається, що в розпорядженні бундесверу може бути від 150 таких ракет, частина з яких власне й може бути передана ЗСУ.

В свою чергу, видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung стверджує, що можливість такого запиту канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент України Володимир Зеленський обговорювали під час своєї розмови на початку травня цього року.

Читайте також: Українські літаки отримають нову західну ракету "повітря-повітря", щоб передусім збивати Х-101 та дрони Shahed

Defense Express уже розповідав у своїх публікаціях про особливості німецької ракети Taurus, тому про них ми нагадаємо коротко. Розробником крилатої ракети Taurus KEPD 350 є корпорація MBDA, яка розробила ті самі Storm Shadow та французьку SCALP-EG, через що ця лінійка ракет має не тільки візуальні подібності, але й схожі характеристики також.

У випадку з Taurus KEPD 350 характеристики виглядають так: стартова маса – 1360 кг, із яких 481 кг – тандемна бетонобійна бойова частина MEPHISTO, що призначена для ураження як укріплених, так і площадних цілей, як то наприклад аеродроми чи об’єкти логістичної інфраструктури. Дальність пуску цієї ракети складає близько 500 км. Європейськими користувачами ракет Taurus KEPD 350 є сама Німеччина, Швеція та Іспанія, що і визначає перелік носіїв цих КР – Tornado, Eurofighter та JAS 39 Gripen.

Відповідно, на цьому тлі виникає питання, під які носії в строю ЗСУ можуть бути адаптовані Taurus KEPD 350 у випадку, якщо Берлін скаже "так" на запит України.

Але німецькі експерти переконані, що їх Taurus можна буде легко адаптувати навіть на Су-24. Особливо якщо зважити на офіційний натяк від Міноборони України про те, що літаки цього ж типу використовуються для запуску британських Storm Shadow.

Читайте також: Спочатку Швеція двічі відмовилась дати Україні Gripen, але тепер погодилась вчити наших пілотів на ці винищувачі