xcounter
#

Залп з чотирьох HIMARS одразу: 24 ракети по рашистах, кожна з індивідуальним наведенням (відео)

98493
Пуски HIMARS (ілюстративне фото від US Army)
Пуски HIMARS (ілюстративне фото від US Army)

Одночасний залп з чотирьох HIMARS означає знищення дійсно "жирної" цілі

Дійсно доволі рідкісний епізод використання високоточних систем HIMARS Збройних Сил України потрапив на відео.

Справа в тому, що одночасно працюють чотири системи, а по друге це відбувається у день, коли зазвичай HIMARS частіше відпрацьовують у ночі та у складі 2-3 пускових, або взагалі індивідуально.

Читайте також: На мікросхемах з AliExpress: "аналоговнєтна" система наведення "Торнадо-С" з РФ (фото)

Коли саме, а тим паче де зроблено це відео, звісно повідомлено не буде. Водночас така щільність вогню, яка потребувала концентрації одразу чотирьох пускових, які випустили 24 ракети GMLRS у режимі залпу, вкрай цікава.

Цілями для такого вогню стають скупчення військ противника, наприклад, при розвантаженні на залізничній станції, або польові табори чи інші місця концентрації ворога. Про подібний удар стало відомо декілька днів тому, коли був розтрощений один з ешелонів. Але тоді удар завдався у ночі.

Водночас слід зазначити, що така концентрація HIMARS є вкрай ризиковою, бо дозволяє ворогу локалізувати їх місцезнаходження. Але висока мобільність системи дозволяє одразу після запуску покинути навіть доволі широкий район, а не просто позицію, по якій противник може завдати удар.

Також доволі щільне розташування HIMARS практикується й в армії США, хоча треба зазначити, що воно більш потрібно при використанні звичайних, а не високоточних ракет.

HIMARS
Тренування 3-го батальйону, 27-го полку польової артилерії, 18-лї повітряно-десантної бригади США (17 лютого 2010 року)
Читайте також: Чергова Чорнобаївка, контрнаступ армії РФ та кораблі, що ховаються від "Нептуна" і Harpoon: ОК "Південь" звітує про добу боїв