xcounter
#

Вслід за "Москвою" піде човен "Санкт-Петербург", який дешевше утилізувати, чим ремонтувати

6412
Рашистський підводний човен Б-585 "Санкт-Петербург", ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський підводний човен Б-585 "Санкт-Петербург", ілюстративне фото з відкритих джерел

І це при тому, що для побудови цього корабля росіяни витратили аж 13 років, а потім ще 10 років пішло на з’ясування, що з човном "не так"

Кремлівські пропагандисти з посиланням "на джерела у ВПК" повідомляють, що командування ВМФ РФ прийняло рішення списати зі складу Північного флоту дизель-електричний підводний човен Б-585 "Санкт-Петербург", головний у проекті 677 "Лада". Таке рішення самі рашисти пояснюють тим, що модернізація такого підводного човна обійдеться занадто дорого, мовляв на ці гроші простіше збудувати нову субмарину.

Тому, мовляв, рішення про порізати на брухт підводний корабель із "сакральною" назвою "Санкт-Петербург" уже "прийнято остаточно", що заодно показує доволі сумнівні перспективи усього рашистського проекту 677 "Лада".

Читайте також: Росіяни мають проблеми не тільки з ремонтом "Кузнецова", але й набрати до нього 1500 осіб нового екіпажу
Рашистський підводний човен Б-585 "Санкт-Петербург", ілюстративне фото з відкритих джерел

Підводні човни проекту 677 "Лада" задумувались як такі собі "наступники" субмарин за проектами 877 та 636.6 "Варшавянка", які б відрізнялись би "аналоговнєтною" анаеробною силовою установкою та дещо зменшеними габаритами: довжина корпусу в 66 метрів, повне водозаміщення в 2650 тон, автономність 45 діб та екіпаж всього в 35 осіб; озброєння – 6 торпедних апаратів із запасом у 18 торпед, є можливість відстрілу КР "Калибр".

Із силовою установкою не склалось, довелось застосовувати "класичну" дизель-електричну. Та й з динамікою вводу у стрій підводних кораблів проекту "Лада" у росіян виявилось "все неоднозначно".

Рашистський підводний човен Б-585 "Санкт-Петербург", ілюстративне фото з відкритих джерел

Наприклад, закладка підводного човна Б-585 "Санкт-Петербург" на підприємстві "Адмиралтейские верфи" в Санкт-Петербурзі відбулась ще у 1997 році, спуск на воду – аж у 2004 році, а ввід у стрій Північного флоту РФ відбувся аж у 2010 році. Тобто лише на побудову та ввід у стрій цього підводного корабля знадобилось 13 років.

З 2010 по 2021 рік Б-585 "Санкт-Петербург" перебував взагалі "на дослідній експлуатації", яка мала на меті виявити усі можливі недоліки субмарини. І так виходить, що в бойовому складі Північного флоту цей човен пробув всього 2 роки.

Ймовірно, така ж доля – тобто дострокове списання, бо ремонтувати дорожче за будівництво нового, може спіткати й другий човен проекту 677 "Лада" - Б-586 "Кронштадт". Добудова цього корабля тривала аж 16 років, зокрема через проблеми із доводкою човна "Санкт-Петербург", а на випробування "Кронштадт" вийшов лише у грудні 2021 року.

Російська субмарина Б-586 "Кронштадт" під час випробувань, грудень 2021 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: Росіяни збирались поставити 80 "Калібрів чи 40 "Цирконів" на "Петр Великий", але крейсер зараз ржавіє біля причалу