xcounter
#

Виробництво GMLRS поза межами США: укладено контракт, стартуватимуть у 2025 році

3473
Ракета GMLRS, фото Lockheed Martin
Ракета GMLRS, фото Lockheed Martin

Австралія працює над посиленням далекобійних можливостей свого війська і розширює співпрацю з США у напрямку ракет GMLRS

Австралійській уряд в одному зі своїх пресрелізів повідомляє, що компанія Lockheed Martin Australia та оборонне відомство країни уклало контракт на 37,4 млн доларів, який має забезпечити старт виробництва високоточних ракет сімейства GMLRS (Guided Multiple Launch Rocket System).

Як відзначається, виробництво ракет має розпочатися у наступному, 2025 році, у рамках контракта йдеться про виготовлення першої партії ракет GMLRS в Австралії. "Що є важливим першим кроком на шляху до налагодження вітчизняного виробництва ракет у більших масштабах", — кажуть в уряді.

Читайте також: Скільки коштує крилата ракета Tomahawk: приклад Австралії, яка купила лише 200 одиниць

Там також наголошують, що угода має полегшити передачу необхідних технічних даних зі Сполучених Штатів, і також "налагодити процеси інженерної сертифікації" та "покласти початок розвитку технічних навиків австралійської робочої сили".

Щодо виробництва ракет GMLRS, то минулого року у Lockheed Martin відзначали, що вийшли на річний обсяг у 10 тисяч ракет, і планували збільшити цей показник до 14 тисяч на рік, але також відзначали, що збільшувати виробництво ракет GMLRS буде складно через низку проблем і навіть через те, що робітникам треба довго їхати на роботу.

Також у США активно наближаються то виробництва ракет ER GMLRS, які мають майже вдвічі більшу дальність у 150 км — у грудні минулого року повідомлялося, що ця ракета пройшла чергову серію випробувань, під час яких було підтверджено точність та далекобійні можливості ракети.

Повертаючись до Австралії, то там також відзначають, що крім виробництва ракет GMLRS, країна планує посилити далекобійні можливості цього війська і має плани із закупівлі ракет PrSM із дальність у понад 500 км, які також використовуються з ракетних систем M142 HIMARS та M270 GMLRS.

PrSM
Далекобійна ракета PrSM із дальністю у понад 500 км, фото — U.S. Army

У США також активно наближаються до виробництва цієї ракети, зокрема восени минулого року тестували її на малі дальності. Про те, що треба знати про ракету PrSM, яка замінить ATACMS, ми розповідали в окремому матеріалі.

Закупівля Австралією ракет PrSM і організація виробництва ракет GMLRS — це частина інвестицій у розмірі 4,1 млрд доларів, завдяки яким оборонне відомство країни збільшить та розширить свій арсенал далекобійного озброєння.

Нагадаємо, що у травні 2022 року Державний департамент США погодив продаж Австралії 20 одиниць ракетних систем HIMARS. А в серпні 2023 року — ще 22 машин, збільшивши загальну кількість до 42 одиниць.

Читайте також: Спецпризначенці ЗСУ показали, як HIMARS вполював ворожий ЗРК (відео)