xcounter
#

Удосконалена ракета для HIMARS пройшла чергову серію випробувань

4623
ER GMLRS, зображення - Lockheed Martin
ER GMLRS, зображення - Lockheed Martin

Ракети ER GMLRS мають нищити цілі на відстані у 150 км — майже вдвічі більше, ніж у попередній версії

Lockheed Martin відзвітувалася, що їхні ракети збільшеного радіуса дії ER GMLRS, призначені для систем M142 HIMARS та M270 MLRS, пройшли серію кваліфікаційних випробувань, які тривали протягом останніх двох років і підтвердили як точність, так і дальність озброєння. "Кожне випробування наближає систему до прийняття на озброєння Армії США, оскільки вона завершає заключну фазу розробки", — відзначають у компанії.

Стверджується, що завершальні випробування проходили на ракетному полігоні Уайт-Сендс, і що під час цих випробувань використовувалися ракети як з альтернативною, так і з унітарною боєголовками. Під час випробувань ракети ER GMLRS тестували на різні відстані — як на короткі та середні, так і на максимальну дальність, яка має становити до 150 км проти понад 80 км у попередній версії GMLRS.

Читайте також: Італія закуповує 21 HIMARS та 6 ракет за цінником від 400 млн доларів

Випробування також підтвердили успішну інтеграцію ракети з пусковою, а також траєкторію польоту ракети і її точність. Після цих тестувань компанія продовжить експлуатаційні випробування в Армії США.

Нагадаємо, що крім ER GMLRS, американські ракетні системи також озброюються й ракетами PrSM з дальність понад 500 км, які замінять ATACMS, і минулого тижня в Армії США відзвітувалися, що вже отримують ці далекобійні ракети у базовій версії Increment 1 Early Operational Capability. І що на 2024 рік Пентагон нібито хоче замовити майже чотири тисячі таких ракет, однак таємницею залишається їхній можливий темп виробництва.

PrSM
Ракета PrSM, фото — U.S. Army

Повертаючись до ER GMLRS, а точніше — до GMLRS, то у Lockheed Martin відзначають, що виготовили вже "понад 60 000" цих ракет, але цілком ймовірно, що ця кількість могла перевалити й за 70 000.

Бо, наприклад, у лютому 2021 року в Lockheed Martin відзвітувалися, що поставили вже 50 000 ракет GMLRS, а у березні цього року заявлялося, що компанія вийшла на виробництво 10 000 ракет на рік. Водночас восени 2022 року темпи виробництва становили 7500 ракет на рік.

Читайте також: Ракетні системи HIMARS отримають захист від сучасної загрози