Керівництво Королівських ВМС Великої Британії планує, що в середині 2022 року атомний підводний човен – носій міжконтинентальних балістичних ракет HMS Vanguard таки вийде із довготривалого ремонту, повернеться у стрій флоту та проведе випробувальний запуск МБР Trident II біля берегів США. Про це йдеться в публікації порталу Janes.
Відомо, що атомний підводний човен HMS Vanguard в грудні 2015 року був поставлений на ремонт на заводі корпорації Babcock в Плімуті, причина – у паливних стержнях атомного реактора субмарини були виявлені мікротріщини. За планом, ремонт мав тривати три роки, тобто завершитись у грудні 2018 року.
Читайте також: Франція намагається продати "австралійські" субмарини Канаді: в хід піде шарм Макрона
По факту, ремонтні роботи по HMS Vanguard тривали і станом на початок березні 2020 року, обмеження із-за пандемії Covid-19 також зіграли свою роль в затягуванні процесу ремонту.
Велика Британія має лише один компонент "ядерної тріади" - це чотири атомні підводні човни типу Vanguard.
Відповідно, затримка із поверненням у стрій головної субмарини проекту HMS Vanguard в чомусь ослаблює "ядерний щит" Великої Британії, та уповільнює плани Лондона по нарощенню арсеналу ядерних боєзарядів до 250 одиниць.
Характеристики британських атомних субмарин HMS Vanguard:
- водозаміщення підводне – 15900 тонн;
- довжина корпусу – 149,9 метрів;
- швидкість ходу підводна – до 25 вузлів;
- автономність плавання – до 70 діб;
- екіпаж – 130 осіб;
- набір озброєння – чотири торпедні апарати калібру 533 міліметри, 16 міжконтинентальних балістичних ракет Trident II.
Як раніше розповідав Defense Express, на початку жовтня 2021 року Велика Британія почала підготовку екіпажів для двох майбутніх тральників тральників типу Sandown, що мають бути передані ВМС України.
Водночас, дата передачі цих кораблів Військово-Морським Силам нашої країни - досі лишається невідомою.
Читайте також: Індія досі не отримала від Франції сім із 36 винищувачів Rafale за контрактом 2016 року