xcounter
#

Вбивця з майбутнього: ВПС США оприлюднили нові подробиці проєкту Skyborg (відео)

2050
Вбивця з майбутнього: ВПС США оприлюднили нові подробиці проєкту Skyborg (відео)

Військово-повітряні сили США розмістили нове відео на YouTube про програму Skyborg.

Ця програма розробляється науково-дослідною лабораторією (AFRL) ВПС США як набір систем, що формуватимуть у повітрі своєрідний "комп'ютерний мозок", керований штучним інтелектом – разом з пілотованими літаками (при потребі) та повністю автономними бойовими безпілотниками.

Skyborg
Концепція застосування "бойової екосистеми" у взаємодії з пілотованими літаками

Разом вони складатимуть таку собі повітряну бойову екосистему, достатню для виконання місій у середовищі, що швидко змінюється.

Читайте також: Цей експериментальний дрон може змінити військову стратегію США (фото та відео)

Відео, яке було представлене науково-дослідною лабораторією, надає уявлення про те, що ж саме хоче отримати у майбутньому командування ВПС від цього проєкту, а також загальну концепцію застосування системи Skyborg.

Для Skyborg пропонуються відкрита архітектура та модульні системи

Вперше інформація про програму Skyborg була оприлюднена у березні 2019 р. З моменту, коли вперше було оголошено про проект, ВПС неодноразово наголошував, що для Skyborg мають використовуватись відкрита архітектура та модульні системи. Це має забезпечити швидке введення нових функціональних можливостей та можливостей, які можуть з’явитись у процесі роботи над проектом.

Відео також підкреслює той факт, що системи, які розробляються за програмою Skyborg, можуть бути масштабуванні і пристосовані для роботи на різних платформах.

Відео детально описує три загальні категорії пріоритетів, що сформуловані як "відкриті", "стійкі" та "автономні". Вони визначають вимоги ВПС як щодо системи Skyborg загалом, так і до платформи. Проте важливо зауважити, що продемонстроване на відео бачення від науково-дослідної лабораторії ВВС – це все ще лише концепція. Однак вона робить наголос на тих функціях, які обов’язково мають бути представлені на прототипах безпілотників для програми Skyborg.

Конструкція платформи, яка представлена на відео, має центральне кріплення головного крила та V-подібний хвіст. Форма платфоми така, аби зменшити її виявлення радіолокаційними засобами противника. Реактивний двигун – невеликий за розмірами, з керованим вихлопним соплом.

Skyborg
Зовнішній вигляд однієї з платформ системи Skyborg - на думку представників ВПС

У верхній носовій частині фюзеляжі - відсік для модульного обладнання. Там розміщені сенсори, можливо, інфрачервоної системи пошуку та стеження. Також ця концептуальна безпілотна платформа має два внутрішніх відсіки у фюзеляжі, поміж елементами посадкового механізмом. У них можуть бути розміщені керовані ракети або інші зразки озброєння.

Skyborg
Skyborg: ставка на модульність

Науково-дослідна лабораторія ВПС США вже видала так званий "перелік вимоги до пропозицій". Це своєрідний стартовий та орієнтуючий документ для різних компаній, що готові взяти участь у цьому проєкті. Щось на зразок тактико-технічних вимог до зразка, якщо порівнювати з українськими реаліями.

Skyborg
Нова платформа за концепцією Skyborg. Вид збоку

У підсумку ВПС США найме декількох підрядників для виготовлення конкуруючих конструкцій. Це стала практика, коли проекти розробляються на конкурентній основі, що дозволяє мінімізувати/збалансувати у майбутньому як технологічні, так і фінансові ризики за рахунок конкуренції між розробниками. Проте компанія, яка не є стає переможцем, все одно отримує компенсацію за свою роботу і зазвичай у подальшому також у залучається до виконання тих чи інших складових проекту.

Skyborg
Skyborg зі зброєю
Читайте також: SkyNet вже близько: стало відомо, коли буде перший бій винищувача проти безпілотника зі штучним інтелектом