Приватна ХК "Укрспецтехніка" (входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України") продемонструвала дослідний зразок своєї нової автоматизованої радіолокаційної станції "Снов".
Презентація малогабаритної оглядової автоматизованої РЛС з дистанційним керуванням, що здатна виявляти цілі на відстані до 60 км, відбулася в офісі компанії під час знімання програми програмі Security Talks.
Читайте також: ХК "Укрспецтехніка" завершила заводські випробування нової РЛС РСВШ-112L4 (фото)
"Це радіолокаційна станція "Снов". Призначена для виявлення повітряних і надводних цілей. Дальність виявлення - до 60 км. Висота виявлення - 6 км", - розповів під час презентації заступник голови правління ХК "Укрспецтехніка" Михайло Прохоренко.
Найбільш цікавим є те, що подібна РЛС здатна виявляти невеликі цілі (типу БПЛА) на досить значній відстані та маленьких висотах.
"Якраз вона призначена для виявлення повітряних цілей з малою ефективною площею розсіювання. Тобто це безпілотні літальні апарати", - відзначив представник приватної компанії.
Варто додати, що потребу в подібних засобах виявлення цілей відзначили у своїй доповіді й представники ЦНДІ ОВТ ЗСУ.
Згідно з висновками військових науковців, у Повітряних Силах ЗСУ наразі залишається не вирішеним в повному обсязі завдання контролю повітряного простору на малих та гранично малих висотах вздовж державного кордону України та навколо важливих державних об'єктів. Оскільки існуюча на сьогодні в радіотехнічних військах мережа радіотехнічних підрозділів здатна створити цілодобове суцільне радіолокаційне поле з нижньою межею близько 1500 метрів та осередкове радіолокаційне поле з нижньою межею близько 300 метрів.
"Малогабаритна оглядова автоматизована РЛС з дистанційним керуванням, яка запропонована АТ "ХК "Укрспецтехніка", забезпечить огляд повітряного простору в діапазоні висот від 20 до 5000 м та цілодобову роботу. Тактико-технічні характеристики РЛС, що заявлені АТ "ХК "Укрспецтехніка", відповідають сучасним вимогам та світовим аналогам РЛС такого класу", - відзначили представники ЦНДІ та Командування підготовки Командування ПС ЗС України.
"Таким чином, оснащення Збройних Сил України РЛС типу "Снов" з дистанційним управлінням та можливістю розміщення на вежі, їх використання для створення суцільного маловисотного РЛП на малих та гранично малих висотах вважається доцільним та актуальним", - відзначається у доповіді.
Нагадаємо, вперше про розробку нової станції ближньої повітряної та наземної розвідки дальністю до 60 км від ХК "Укрспецтехніка" повідомили наприкінці минулого року.
Представники приватної компанії відзначали, що подібна станція могла б зацікавити як Повітряні, так і Сухопутні сили ЗСУ для ведення повітряної або наземної розвідки.
Читайте також: ХК "Укрспецтехніка" розробила сучасну малогабаритну контрбатарейну РЛС та імітатор її роботи (фото)