В приватній ХК "Укрспецтехніка" (входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України") вважають, що готові та зацікавленні в суттєвому розширенні виробництва різних видів своєї продукції на потреби Збройних сил.
Як відомо, для українського війська компанія здебільше постачає модернізовані високомобільні радари кругового огляду П-18 "Малахіт" метрового діапазону. Відомо, що в період з 2014 по 2019 роки "Укрспецтехніка" поставила ЗСУ близько півсотні таких РЛС.
"Така станція розвідки могла б постачатися і в Повітряні сили, і в Сухопутні війська — для ведення повітряної або наземної розвідки. Крім того, станція може розміщуватися на щоглі й має значно покращенні технічні характеристики", - відзначила Віра Кошева.
Продовжуються й роботи зі створення контрбатарейної РЛС "Бісквіт – КБ" та її імітатора. Вперше українська розробка виконана на базі цифрової активної фазованої антенної решітки була презентована на виставці "Зброя та Безпека-2019".
За своїм виглядом та способом дії "Бісквіт – КБ" нагадує американські радари AN/TPQ-48, які перебувають на озброєнні Збройних сил. РЛС важить лише 80 кг й може бути встановлена як у кузові автівки чи на бронетехніці, так і стаціонарно. При цьому вона здатна виявляти вогонь різних артилерійських систем на дальності до 15-20 км (в залежності від типу).
Ще однією новинкою, яка може зацікавити українських військових є нова радіолокаційна станція вимірювання швидкості снарядів РСВШ-112L.
Така РЛС здатна вимірювати початкову швидкість снарядів (або патронів) різного калібру на виході зі ствола гармати (ствола). Вимірювач може бути розміщений як автономно, так і на САУ або танках – та може бути інтегрований в системи артилерійського вогню.
Також компанія продовжує вдосконалювати свої вже відомі розробки - мобільний комплекс наземної розвідки і РЕБ "Джеб", РЛС розвідки наземних і надводних цілей "Лис-2М"/ "Лис-3М", малогабаритний радіолокатор "Барсук"/"Барсук-А", переносний комплекс РЕБ "Анклав" та мобільний багатофункціональний комплекс боротьби з широким спектром БПЛА "Полонез".
Варто додати, що для боротьби з дронами вітчизняна компанія також розробила й портативну гвинтівку Anti-UAV gun, яка має направлену антену, ефективна дальність роботи якої складає до 2 км. При цьому за умов використання додаткових всеспрямованих антен комплексу є можливість забезпечити встановлення кругового поля перешкод до 5 км для навігаційних каналів безпілотників.
Читайте також: Снаряди, міномети та "Корсар" з тепловізором: в Міноборони розповіли, що зробили за ДОЗ-2020