Минулого року київська компанія вперше представила РЛС "Бісквіт – КБ", що призначена для ведення радіолокаційної розвідки позицій мінометів, ракетних систем залпового вогню, великокаліберної артилерії, автоматизованої видачі радіолокаційної інформації по каналах зв’язку на перспективні комплекси засобів автоматизації та автоматизовані командні пункти.
![Контрбатарейний радар](/media/contentimages/8a45e9f087e234fb.jpg)
Український контрбатарейний радар виконаний на базі цифрової активної фазованої антенної решітки (ФАР) та має невеликі розміри (вага - 80 кг), що дає можливість його встановлення на бронетехніку, автомобілі або стаціонарно. При цьому РЛС від "Укрспецтехніки" (за даними виробника) здатна виявляти вогонь зі 120 мм мінометів на відстані до 15 км, а постріли з великокаліберних артилерійських систем (152/155 мм) та РСЗВ на відстані до 20 км.
Читайте також: Баражуючий боєприпас "Грім" від "Атлон-Авіа" пройшов черговий етап випробувань (відео)
![Російська контрбатарейна РЛС 1Л219М](/media/contentimages/9355e9f08a06e73d.jpg)
"Бісквіт – КБ", який був вперше публічно представлений на виставці "Зброя та безпека-2019", за своїми характеристиками є аналогом відомих американських радарів AN/TPQ-48, які перебувають на озброєнні ЗСУ й добре зарекомендували себе в ході бойових дій за російськими окупаціними військами на Донбасі. Однак, на відміну від американських радарів, в яких перед постачанням в Україну "обрізали" функцію коригування вогню артилерії, у "Бісквіті" програмне забезпечення своє, і ефективність бойового застосування може бути значно вищою.
![Контрбатарейний радар](/media/contentimages/6fd5e9f08b4983f5.jpg)
За словами вітчизняних зброярів, їх розробка не має аналогів на пострадянському просторі (зокрема не мають таких систем й окупаційні російські війська на Донбасі), а також не поступається, а за рядом параметрів перевершує закордонні контрбатарейні РЛС. Потреба Збройних сил України в подібних системах становить десятки одиниць.
![Контрбатарейна РЛС 1Л219М](/media/contentimages/40d5e9f08c29e411.jpg)
Окрім самої РЛС, ХК "Укрспецтехніка" створює й імітатори подібних радарів. Виявити контрбатарейну РЛС досить легко (по випромінюванню під час сканування), і за допомогою імітатора, що працює в тому ж діапазоні, можна заплутати противника, не дозволивши йому визначити місце роботи справжнього радара.
Читайте також: Український радар 90К6Е готують для інозамовника