xcounter
#

Український радар 90К6Е готують для інозамовника

1108
Український радар 90К6Е готують для інозамовника

Радіолокатор 90К6Е виготовлений в експортному варіанті і на сьогодні проходить підготовку під вимоги потенційного замовника – одна з країн Близького Сходу. Про це в коментарі Defense Express повідомив директор КП «НВК «Іскра» Юрій Пащенко.

«Станція виготовлена в експортному варіанті і зараз проходить підготовку під вимоги потенційного замовника, який робить акцент не стільки на дальність виявлення цілей і на роботу з винищувальною авіацією, скільки на можливість задіяння по малорозмірним цілям з малою ефективною поверхнею розсіювання. Станція готується для однієї з країн Близького Сходу. Заводські випробування радар вже пройшов. Поки що проводяться всі підготовчі роботи, і ми розраховуємо, що в кінці квітня 2020, якщо не буде змін в обстановці через COVID-19, провести випробування на опромінення/розрізнення для інозамовника. Після цього, відкривається дорога на укладення контракту» - зазначив Юрій Пащенко.

Крім того, директор КП «НВК «Іскра» зазначив, що станція також розглядається в інтересах МО України, однак потребує певних змін під потреби саме вітчизняних військових. Наразі є технічне завдання на доопрацювання даного виробу для Збройних сил України. Вже визначена робоча назва дослідно-конструкторської роботи.

Нагадаємо, станція 90К6Е вперше була презентована КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках Міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2019». Це мобільний 3D радіолокатор кругового огляду з транзисторним передавачем, який призначений для виявлення цілей, що летять на низьких, середніх і великих висотах. Радар розроблений для використання в зенітних ракетних військах, як засіб видачі цілевказівок, а також як інформаційна ланка в підрозділах військово-повітряних сил і протиповітряної оборони.

Максимальні межі роботи радіолокатора за дальністю складають 500 км. Кількість одночасно супроводжуваних цілей – становить більше 500. Час розгортання 15-20 хвлн.