Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу ДП "Антонов".
Нагадаємо, кілька днів тому представники NATO Support and Procurement Agency (NSPA) повідомили, що Чеська Республіка використовуватиме програму вантажних перевезень для країн НАТО Strategic Airlift Interim Solution (SALIS) для термінового перевезення необхідного медичного обладнання з Китаю для боротьби з коронавірусною кризою в країні. Загалом, за заявкою Чеської Республіки до кінця поточного місяця мало відбутися три місії SALIS.
Читайте також: НАТО літаком Ан-124 доставив меддопомогу Чехії

Один з літаків Ан-124-100 "Авіаліній Антонова", авіатранспортного підрозділу ДП "Антонов", незабаром прибув до аеропорту Шеньчжень, що знаходиться на південному сході Китаю. Там на нього завантажили майже 100 тонн невідкладного захисного медичного обладнання, що включало хірургічні маски, респіратори та захисні окуляри, після чого "Руслан" вирушив до Чехії.

"Наш підрядник Antonov Logistics SALIS (ALS) вжив заходів для забезпечення максимального захисту екіпажу. Наприклад, прямий контакт між екіпажем та місцевими мешканцями в пункті призначення заборонений. Влада Китаю дозволила відступити від національних правил, дозволивши екіпажу залишатися на борту під час паспортного контролю", - прокоментував цю складну операцію представник NSPA.
І ось сьогодні, 22 березня, український транспортник прибув до чеського аеропорту.

"Український красень "Руслан" приземлився в аеропорту чеського міста Пардубіце. Він доставив до Чехії з Китаю близько 100 тонн медичного вантажу, зокрема маски, респіратори і т.п.", - розповів посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс.
Повідомляється, що у цій складній місії були задіяні додаткові члени екіпажу, щоб забезпечити безперервне виконання рейсів з аеропорту Шеньчжень (Китай) до Пардубіце (Чеська Республіка).

Зазначається, що наступні дві місії SALIS, заплановані на 23 та 31 березня та відбуватимуться за аналогічним маршрутом та процедурою.

Читайте також: Boeing тимчасово зупинить виробництво КС-46A і Р-8A через коронавірус