Відповідний Указ Президента України №268/2021 був опублікований на сайті Глави Держави 24 червня цього року та набуває чинності з дня його опублікування.
Указом рішення Ради національної безпеки і оборони України (від 4 червня ц.р.) вводиться в дію, а контроль за його виконанням покладається на Секретаря РНБО.
Читайте також: 100 робітників та 4-годинний робочий тиждень: чому на ХДАВП говорять про неможливість будівництва нових літаків (відео)
Таким чином, тепер Кабінет Міністрів у місячний строк повинен:
- Актуалізувати план заходів щодо реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування на період до 2030 року.
- Затвердити Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021 - 2030 роки та план антикризових заходів щодо фінансового оздоровлення та відновлення ефективної роботи ХДАВП.
- Опрацювати питання можливості реалізації довгострокових масштабних проектів, що можуть стати поштовхом для розвитку авіабудівної галузі України та механізмів стимулювання експлуатантів літаків "Антонов".
- Забезпечити підготовку проектів актів законодавства щодо підтримки авіабудівної галузі.
- Прискорити впровадження моделі корпоративного управління шляхом акціонування державних підприємств авіабудівної галузі України.
Міністерству оборони України буде потрібно опрацювати питання включення до Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки завдань з оновлення парку літаків і гелікоптерів Міноборони, у тому числі бойових літаків, гелікоптерів, багатоцільових БпАК, військово-транспортних літаків Ан-74 та Ан-178.
Міністерству закордонних справ України разом із Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України мають забезпечити сприяння просуванню продукції вітчизняної авіабудівної галузі на зовнішні ринки, а також пошук потенційних партнерів з метою інтеграції України у світову авіаційну промисловість.
Своє чергою, Мінстратегпрому разом із НАУ буде необхідно вжити заходів щодо імпортозаміщення авіаційної продукції та утворення національних структур сертифікації, випробувань, експертних структур з виявлення контрафактної продукції та визначення відповідності й взаємозамінності комплектувальних виробів та матеріалів критичного імпорту А також прийняття рішення стосовно включення відповідних завдань до проекту Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021 - 2030 роки.
Читайте також: "Антонов" замовив в британської компанії послугу з виготовлення й випробування партії нових шин для Ан-178