Головна мета візиту – проведення Першого діалогу оборонної промисловості між нашими країнами, визначення можливих спільних проєктів. Цей захід, організований ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт", стартував першого грудня.
У ході заходу було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерством оборони Федеративної Республіки Бразилія щодо науково-технічного співробітництва та комерціалізації оборонної продукції.
Читайте також: Танк БМ "Оплот": чому він був крутим. І яким буде?
Також представники обох країн обговорювали перспективи військово-технічної співпраці - з урахуванням інтересів власних армій, а також з прицілом на замовлення з інших держав. До обговорення, окрім чиновників різного рівня, були залучені провідні бразильські та українські підприємства.
З боку Бразилії - 13 найбільших компаній: Kryptus, Atech, Taurus Armas, Condor, Nitroquímica, Imbel, SLO3, Inspirar, Nanonib, Avibrás, Senai Cimatec, Embraer та Akaer.
Оборонно-промисловий комплекс України презентували ХКБМ ім. О. Морозова, ДП "Завод ім. Малишева", ХДЗ "Палада", ДПЦК, ДП "Іскра", ДП "Зоря-Машпроект", ДП "Івченко-Прогрес", ДержККБ "Луч", "Арсенал", ДП «Антонов» та інші.
У ході панельних дискусій обговорювалися можливі проєкти за напрямками: спільне виробництво та модернізація бойових танків; ракетні системи та засоби протиповітряної оборони; військові літаки та системи БПЛА; вибухові речовини, боєприпаси, легка зброя та зброя нелетальної дії; системи спостереження, аерокосмічний контроль, радари та супутники.
Після спілкування з учасниками заходу з обох сторін кореспонденти Defense Express почули про такі можливі проєкти для співпраці:
Ракетний напрям
Постачання серійних протитанкових ракетних комплексів типу "Скіф" та "Корсар", пострілів з протитанковою керованою ракетою FALARICK 90 для потреб збройних сил Бразилії;
продовження ресурсу, ремонт та модернізація ПЗРК типів "Стріла/Ігла", які знаходяться на озброєнні в Бразилії, постачання сучасних українських ПЗРК для потреб армії Бразилії.
Авіаційно-безпілотний напрям
Партнерство з бразильською компанією EMBRAER для спільного будівництва важкого транспортного літака на основі проєкту Ан-188, розробка та постачання пожежних літаків на базі літака Ан-178, спільна розробка легкого військово-транспортного літака для ВПС Бразилії;
організація східно-європейського центру технічного обслуговування пасажирських літаків виробництва компанії EMBRAER;
започаткування спільної розробки газотурбінних двигунів авіаційного і промислового застосування для потреб Бразилії;
розробка та постачання ударних БпЛА, постачання комплексів протидії БпЛА для потреб силових відомств Бразилії.
Танковий напрям
Розробка та постачання (спільне виробництво) основних бойових танків (потенційний альянс AVIBRAS (Бразилія) та ДП "Завод ім. Малишева" (Україна); модернізація танків М60 для потреб Збройних сил Бразилії.
Морський напрям
Розробка нових та модернізація існуючих бойових кораблів для потреб військово-морських сил Бразилії, постачання плавучих доків, розробка і постачання пропульсивних установок для ВМС Бразилії.
При цьому сама Бразилія насьогодні реалізує масштабні проєкти переоснащення своїх збройних сил з опорою як на власні підприємства, так і у співпраці з потужними закордонними партнерами. Далі – декілька слайдів з заходу щодо оцінки прагнень та можливостей Бразилії.
Читайте також: "Сокіл-300" від КБ "Луч": на що здатний український ударний БПЛА (фото)