Російський холдинг "Високоточні комплекси", що входить до складу корпорації "Ростєх" повідомив про постачання чергової партії озброєнь російському окупаційному війську відповідно до оборонного замовлення на 2024 рік. Заявлено про нібито дострокове постачання ПЗРК "Верба" та комплексів автоматизації управління вогнем типу "Планшет".
Крім того, у холдингу заявили, що відповідно до затвердженого графіка була поставлена партія ракет для безпілотних літальних апаратів "Х-БПЛА" виробництва АО "Конструкторське бюро приладобудування". Про розміри цієї партії, а також попередні чи подальші плани із постачання не повідомляється. Водночас на каналі холдингу в Telegram це єдине повідомлення про поставки цих ракет.
Читайте також: Хезболла перетворила радянський Ту-143 "Рейс" на крилату ракету DR-3, але хто їм підказав
Нагадаємо, що роботи над ракетою "Х-БПЛА" стартували ще у 2021 році, фактично йдеться про авіаційну версію протитанкової ракети "Корнет-Д", росіяни свого часу заявляли, що ця ракета призначена для експлуатації з низки їхніх розвідувально-ударних безпілотників, таких як "Орион", "Форпост" чи "Альтиус" і також призначення для майбутнього важкого ударного БПЛА С-70 "Охотник". Крім того, ракету запускали з гелікоптера Ка-52М.
"Х-БПЛА" скоріш за все базується на ракеті 9М133ФМ-3, яка має дальність у 8-10 км. У 2023 році росіяни демонстрували цю ракету на своєму безпілотнику "Орион", у 2024 "Х-БПЛА" показували на виставці "Армия 2024", де було заявлено, що її дальність становить від 2 до 8 км, а максимальна висота пуску - 4000 м.
Водночас разом з новиною про постачання (ймовірно, чергової) партії ракет "Х-БПЛА" до російського війська варто відзначити й активізацію використання рашистами їхніх розвідувально-ударних безпілотників "Орион" у Курській області, а 31 серпня Повітряні сили ЗСУ повідомили, що на Курщині було збито один з таких безпілотників. Водночас ворог публікував кадри із, як було заявлено, ударами з "Ориона" по наших танках.
Загалом можна припустити, що росіяни будуть й надалі обмежено використовувати свої БПЛА "Орион". Нагадаємо, що ще у 2023 році стало відомо, що росіяни готові брати навіть корабелів, щоб робити більше ударних БПЛА "Орион". Нечаста поява "Орионов" на відео пояснюється тим, що безпілотнику ризиковано залітати ближче до лінії фронту через загрозу ЗРК, тож ймовірно, як і Bayraktar TB2, він використовується передусім як розвідувальна платформа.
Читайте також: ЗМІ пишуть, що турецькі С-400 можуть "перекочувати" в руки США, але тут про формальну схему