Співдиректор російсько-індійського спільного підприємства "БраМос" (BrahMos) Алєксандр Максичьов на форумі "Армия-2024" повідомив, що РФ та Індія за два роки планують розпочати випробування їхньої новітньої надзвукової ракети повітряного базування, що відома як "БраМос-МА" (мала авіаційна). або ж BrahMos NG (Next Generation).
За його словами, зараз ведуться роботи над цією авіаційною версією ракети BrahMos, а точніше йдеться про етап розробки робочої конструкторської документації.
Читайте також: Індія має копію ракет П-800 "Оникс" під назвою BrahMos, РФ гіпотетично може їх купити
"Якщо все буде йти добре, роки через два ми розпочнемо випробування ракети", - відзначив Максичьов. З боку РФ у спільному підприємстві з Індією бере участь реутовське НПО машинобудування, що входить до корпорації "Тактичне ракетне озброєння".
Тож за словами російської сторони виходить, що на випробування ракета BrahMos NG має вийти не раніше літа 2026 року, тоді як, наприклад, раніше цього року індійська сторона оприлюднювала дещо інші плани цього проєкту.
Водночас у РФ відзначають, що раніше ракета "БраМос-МА" мала назву BrahMos NG (Next Generation), хоча не виключено, що тут могла виникнути якась плутанина, бо BrahMos-NG (Next Generation) була представлена ще у 2013 році.
Водночас у лютому тим же російським пропагандистським ЗМІ директор з експорту СП "Брамос" Правін Патхак заявляв, що в Індії триває виробництво великого заводу для серійного виробництва ракет BrahMos-NG, яке мало бути побудоване вже у березні-травні, а встановлення обладнання, пуско-налагоджувальні роботи та старт виробництва заплановане на кінець 2025 - початок 2026 року, хоча інші представники компанії назвали такі плани оптимістичними.
Відповідно паралельно з будівництвом заводу мали б бути зібрані перші льотні зразки нової ракети, перші випробування мали б пройти взимку-влітку цього року, а подальші тести заплановані на кінець 2024-початок 2025 року. Відомо, що ракета Brahmos NG має масу у 1330 кг і дальність у 300 км.
Читайте також: Схоже, що мінімум один МиГ-31 на аеродромі "Саваслейка" все ж таки вдалось дістати (відео)