xcounter
#

У РФ із 500 МиГ-31 залишилося понад 120, скільки танків, БМП і САУ потрібно на 14 бригад та інші новини тижня

7627
Фото — Збройні Сили України
Фото — Збройні Сили України

Розповідаємо про ці та інші матеріали й події тижня, включно з тим, а скільки ж ОВТ потрібно, щоб озброїти одразу 14 бригад

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

ЗРК С-125 проти "Калибров"

Повітряні Сили ЗСУ розповіли про бойову роботу одного із розрахунків зенітно-ракетного комплексу С-125, котрий несе службу в системі протиповітряної оборони. Сам факт такої публікації уже привертає увагу, бо демонструє, наскільки гострою є потреба України в якомога більшій кількості сучасних систем протиповітряної оборони.

Читайте також: У ПС ЗСУ нагадали про "пасивну оборону", коли йдеться про удари із "Искандера"
ЗРК С-125
С-125, ілюстративне фото від Повітряних Сил ЗСУ

Бо далі за текстом буде про те, що розрахунок цього С-125 по суті "витиснув" видатний бойовий результат у півсотні далекобійних ракет та безпілотників ворога, працюючи на зенітно-ракетному комплексі буквально "родом" з 1960-х років, котрий має і відповідний технологічний рівень. Розповідаємо, як ЗРК С-125 із 1960-х спочатку збив "Калибр", а потім ще півсотні ракет та БПЛА рашистів.

МиГ-31

МиГ-31 є одним із найбільш загрозливих літаків в строю ворожої авіації, і це якщо брати не тільки МиГ-31К як носій аеробалістичних "Кинжалів", але й також перехоплювач у варіанті МиГ-31БМ, котрий може застосовувати ракети "повітря-повітря" великої дальності типу Р-37М із підтвердженою дальністю пуску порядку 200 кілометрів.

МиГ-31БМ
МиГ-31БМ

В свою чергу, МиГ-31 є також одним із найбільш масових ворожих літаків, той же The Military Balance 2023 говорить про наявність 85 перехоплювачів МиГ-31БМ та 12 МиГ-31К в строю "ВКС РФ" та ще 32 МиГ-31БМ в складі морської авіації ВМФ РФ, загалом виходило 129 літаків (але ця цифра не враховує втрачені в інцидентах та в результаті ударів Сил оборони України протягом 2023-2024 років). Розповідаємо, як із близько 500 МиГ-31 в Росії залишилось понад 120 таких літаків.

Бронетехніка ворога

Британська аналітична установа RUSI (Royal United Services Institute) опублікувала нову доповідь, в якій спробувала переосмислити досвід застосування санкцій проти російського ВПК під час повномасштабної війни проти України.

Саму доповідь можна прочитати ось за цим посиланням. Вона цінна хоча би уже тим, що дослідники RUSI виділили там три вкрай критичні висновки. Перший з них - країни Заходу ще на старті переоцінили власну спроможність перешкоджати поставкам важливих ресурсів для ворожої "оборонки". Розповідаємо, що В 2024 та 2025 роках армія РФ хоче отримати по 1500 танків та 3000 ББМ, цифри по БМП-3 теж здивують.

14 бригад без озброєння

Президент Володимир Зеленський повідомив, що у Збройних Силах України одразу 14 бригад, які мали сформувати додаткові сили для активних наступальних дій, без озброєння. Причина максимально проста - зброю для них не надали партнери. Хоча вона обговорювалась і надходить, але постачання йдуть дуже повільно.

І з боку Defense Express залишається лише оцінити про яку орієнтовну потребу в озброєнні та військовій техніці йде мова. Хоча одразу слід зазначити, що це будуть виключно умовні розрахунки, бо невідомі типи бригад, які сформовані, а також їх штатна структура. Розповідаємо, скільки танків, БМП, САУ та іншої техніки на них потрібно.

Читайте також: Для протидії ОТРК "Искандер" пора просити в США SM-6, бо лише збивати БПЛА недостатньо