xcounter
#

У Повітряних Силах назвали можливості російського аналога JDAM-ER під назвою УМПК

9136
Су-35 з КАБ-1500Л
Су-35 з КАБ-1500Л

Розробка УМПК велась у РФ ще з 2000-х років та не була цікава міноборони РФ, але тепер ворог почав її виробництво

У Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України підтвердили інформацію, яку опублікував Defense Express щодо використання ворогом комплектів, які переварюють звичайні авіаційні бомби на плануючі з корекцією польоту. Мова йде про аналоги JDAM-ER, які відомі під назвою УМПК - універсальний модуль планування та корекції.

Зокрема речник Командування ПС ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону повідомив, що ворог може застосовувати УМПК "на відстані 50 і більше кілометрів, не доходячи до нашого кордону". Також він зазначив, що ворог у системі наведення використав примітивні системи навігації.

Читайте також: Зі справжнім "гіперзвуком" не все так просто: який результат других бойових випробувань прототипу AGM-183A
аналог JDAM-ERУМПК
Аналог JDAM-ER від РФ під назвою УМПК

К лючовою інформацією є саме дальність скидання боєприпасу, яка скоріш за все становить близько 50-60 км, що досягається значною висотою польоту та швидкості носія. Якщо порівнювати із JDAM-ER та інформацією відносно інших плануючих бомб РФ, то мова йде про показники 10-14 км та швидкості від 0,9 до 1,4 Маха. Але аеродинамічні якості JDAM-ER кращі і вона має дальність польоту до 72 км.

Водночас такий режими польоту літака дозволяє розрахункам ППО знищити його на максимальній дальності ураження зенітних ракет. Тому скидати свої УМПК рашисти можуть лише поза зоною дії наших ЗРК, в інших випадках все це може завершитись втратою літака.

Су-35
Один з встановлених носіїв УМПК - Су-35

Звісно залишається варіант з кабруванням, коли літак скидає бомбу з маловисотного польоту зробивши гірку. Для JDAM-ER це є одним з варіантів використання і тоді дальність складає близько 40 км. Але не факт, що "мізки" УМПК та "планер" розраховані на таку траєкторію польоту.

Також аеродинамічні якості російської розробки гірші, тобто й дальність за такого режиму буде менше. Тому реалістична віддаленість точки прицілювання для УМПК від лінії фронту або кордону скоріш за все становить 10-15 км.

Читайте також: Чому закопати танк, навіть Т-54 чи Т-62 та перетворити на ДОТ - це не так просто, як здається