xcounter
#

У НАТО також шукають протидію російським КАБам - оголошено конкурс інновацій

1311
Конкурс НАТО на протидію російським ФАБ з УМПК (оригінальне зображення штучно розширене)
Конкурс НАТО на протидію російським ФАБ з УМПК (оригінальне зображення штучно розширене)

Мета конкурсу під егідою Альянсу - створення дешевого рішення проти дешевих бомб з комплектами УМПК, які використовує РФ

Командування з трансформації НАТО запустило конкурс Innovation Challenge з розробки рішень проти так званих російських КАБів. В умовах конкурсу одразу обговорено, що це мають бути просте та зрозуміле рішення, яке не вимагає довгого навчання та інтеграції.

Також окреслено, що це рішення, яке може бути на стадії від "просунутої концепції", також воно може бути й адаптацією вже наявних та доступних рішень. Пропозиція повинна здійснювати як мінімум одне з цього: виявляти, пригнічувати засобами РЕБ, включно із протидією супутниковій навігації, знищення самої бомби, протидія носію для унеможливлення досягнення умов запуску, захисту самих об'єктів, які можуть бути цілями ударів. Важливо, що рішення має бути дешевим з точки зору витрат ресурсів та легко масштабуватись.

Читайте також: Іспанська армія на відео показала, як за досвідом ЗСУ буде штурмувати окопи, що впало у вічі

каб рф
УМПК під крилом Су-34 "ВКС" РФ

Необхідно зазначити, що у конкурсі можуть взяти участь лише команди з країн-членів НАТО. Водночас в Україні вочевидь вже є рішення протидії російським КАБам, яке вже доводить свою ефективність на полі бою.

Пропозиції на конкурс, який 5 лютого приймаються до 13 березня, а результат стане відомий 27-28 березня. Тобто мова йде про доволі стислі терміни. І варто нагадати, що торік ця ж організація проводила конкурс на розробку засобів автоматизованого розмінування мінних полів та підвищення стійкості БПЛА від дії РЕБ.

Що саме буде запропоновано та чим завершиться конкурс наразі важко прогнозувати. Але сам факт його проведення можливо сприймати й у ключі того, що у НАТО розглядають загрозу від російських КАБів не лише для України, але й для себе. Зрештою вся концепція Альянсу щодо ведення війни в умовах повного панування у повітрі звісно чудова, але, в першу чергу, залежить від США. Окрім того, завжди треба прогнозувати дії, коли щось пішло не за планом.

Також розвиток таких плануючих боєприпасів, однозначно говорить про те, що дальність їх використання буде збільшуватись. І непоганим прикладом цього є американські проєкти: Powered JDAM, який передбачає додавання до плануючої JDAM-ER мініатюрного реактивного двигуна, а також втаємничена бомба-ракета ERAM на дальність 463 км. І те що РФ буде йти аналогічним шляхом доволі очевидно.

Читайте також: РФ після провалу у Китаї привезла до Індії свій Су-57 та залишила глядачів без F-35 з F-16