xcounter
#

У КНДР для створення власного "RQ-4 Global Hawk" використали деталі від китайської копії МиГ-21

10418
Saebyeol-4
Saebyeol-4

Повна північнокорейська візуальна копія американського стратегічного БПЛА RQ-4 Global Hawk під назвою Saebyeol-4 створена з використанням вузлів китайського винищувача J-7

КНДР активно сповідує "культ карго" коли мова йде про пряме копіювання візуального вигляду сучасного озброєння. Деякі зразки спеціально виготовляють максимально схожими на оригінал, часом копіюючи речі, які взагалі у випадку КНДР немає жодного сенсу повторювати.

Наприклад, у Пхеньяні торік похизувались копією американського розвідувально-ударного БПЛА MQ-9 Reaper, який також у хвостовій частині має характерний горб де повинна розміщуватись антена супутникового зв'язку. Одна проблема - у КНДР немає супутникового угрупування комунікаційних супутників.

Читайте також: Це не брак, а особливість: фахівці пояснили, чому не вибухають бойові частини Х-47 "Кинжал"
MQ-9 Reaper від КНДР та оригінал з США
MQ-9 Reaper від КНДР та оригінал з США

Але нещодавно офіційний Пхеньян показав фото з БПЛА Saebyeol-4

, який є прямою візуальною копією американського стратегічного розвідувального дрона RQ-4 Global Hawk

. Вочевидь за все це архівні фото, які були зроблені ще літом чи на початку осені.

Saebyeol-4 та RQ-4 Global Hawk
Saebyeol-4 та RQ-4 Global Hawk

Й одразу можливо зазначити, що мова йде лише про візуальну копію. Бо головною особливістю RQ-4 Global Hawk є цілий арсенал високотехнологічних засобів розвідки. Зокрема американський БПЛА оснащується радаром з синтезованою апертурою (SAR), який має роздільну здатність у 1 метр та дозволяє виявляти об'єкти на дальності до 100 км, оптичними та інфрачервоними сенсорами, а також комплексом радіоелектронної розвідки. Й цей дрон зі злітною вагою у 15 тонн та розмахом крил може знаходитись у повітрі понад 30 годин та працює на висоті до 18 км.

RQ-4 Global Hawk

Повторити такий набір апаратури у КНДР навряд чи можуть, більше того, для створення візуальної копії навіть використали вузли зі старих літаків.

Зокрема фахівець з Південної Кореї Кім Мінсеок помітив, що шасі Saebyeol-4 - це шасі китайського винищувача J-7, який є копією радянського МиГ-21.

Передня стійка шасі залишилась взагалі без змін, а основні опори прийшлось розгорнути. При цьому саме шасі винищувача розраховано на злітну вагу у 9,1 тонн.

J-7
J-7

Також цілком можливо, що у Saebyeol-4 використані й інші деталі та вузли від J-7. Зрештою КНДР має доволі значний парк цих машин - за оцінками близько 160, з яких не всі у льотному стані.

Читайте також: Військові розповіли, як з Browning M2 врятували нашу артустановку від рашистських "Ланцетів"