xcounter
#

У Білорусі помітили ешелон з артилерією та танками у 30 км від кордону з Україною

19945
"Беларускі Гаюн" регулярно повідомляє про переміщення ворога Білоруссю (фото ілюстративне)
"Беларускі Гаюн" регулярно повідомляє про переміщення ворога Білоруссю (фото ілюстративне)

Помічена у Білорусі техніка мала характерні сліди зняття з консервації

У білоруському місті Гомель, яке знаходиться у 30 від кордону з Україною зафіксували переміщення ешелону важкої військової техніки - танків та самохідних артилерійських установок. Про це повідомив проект "Беларускі Гаюн", який регулярно передає інформацію щодо переміщення техніки ворога, запусків ракет та польотів бойових літаків.

За його даними мова йде про близько 17 танків та 18 одиниць 122-мм САУ 2С1 "Акація". Повідомляється, що техніка, скоріш за все, була знята з консервації, бо була пошарпана та мала вицвілі кольори. Ешелон направився у тупик на півдні міста де міг бути розвантажений, або згодом відправиться далі.

Читайте також: Скільки танків та гармат режим Лукашенко може "розконсервувати" для рашистів на Сході України

Зазначимо, що днями заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ генерал Олексій Громов заявив, що у Білорусі зараз активно знімають військову техніку з баз зберігання, але вони призначені для армії РФ, яка вже відчуває значний брак озброєння.

Але на південь від Гомеля на території білоруського аеродрому "Зябровка" розвідкою помічено будівництво військової інфраструктури. Існує думка, що створюється майбутня база військ РФ.

Також за даними українського ГУР, які озвучив представник управління Вадим Скібіцький, армія Білорусі не здатна вести атакувальні бойові дії проти України самостійно. А для формування спільного ударного угруповання, з огляду на досвід березня-квітня, займе 3-4 тижні, з яких 2-3 знадобиться на повернення підрозділів армії РФ до Білорусі.

Поки розвідка фіксує лише тренування підрозділів сил спеціальних операцій Білорусі, куди включно всі десантні частини, разом з аналогічними підрозділами армії РФ, які відпрацьовують дії на території України. З огляду на це, найбільшою загрозою на зараз з боку Білорусі відносно наземної компоненти є дії саме диверсійно-розвідувальних груп.

Читайте також: Чому важливо маскувати Wi-Fi на передовій - вкрай важливий матеріал для всіх хто на передньому краї та не тільки