Туреччина збудує в Монголії завод по виробництву патронів до стрілецької зброї. Крім того, оборонне відомство Монголії хоче за допомоги Туреччини збудувати на своїй території завод по виробництву різних типів безпілотників.
Крім того, ще з 2016 року Туреччина взяла на себе питання про навчання військовослужбовців та офіцерів збройних сил Монголії на базі своїх військових навчальних закладів. Про це йдеться в публікації монгольського порталу Live.tv.
Читайте також: Що реально може РФ по ракеті "Орешник", можуть дати дані по виробництву в Китаї БРСД DF-26
Від Defense Express в даній історії хочемо підкреслити, що окреслена вище конфігурація воєнно-технічної співпраці між Туреччиною та Монголією – це можливо найбільш незвичайний у світі збройний альянс.
Тут справа не тільки в географічній відстані між Туреччиною та Монголією, і не тільки в тому, що сама Монголія не має виходу до моря, а на суші оточена кордонами із Китаєм та Росією, які навряд чи бажають повної самостійності для самих монголів.
Схоже, що тут (тобто в намірі співпрацювати із Монголією – ред.) Туреччина керується наміром реалізувати свій геополітичний проект "Великого Турану", який також охоплює й Азію також. Тому в даному випадку показники по фінансовим затратам на будівництво патронного заводу в Монголії та фактичних показників виробництва на майбутньому об’єкті явно матимуть вже другорядне значення, а в першу чергу матиме значення саме геополітичний вплив.
В даному випадку, тобто в історії з будівництвом патронного заводу за участі Туреччині в далекій Монголії також матиме значення й логістичний фактор. Бо тут однаково ймовірні варіанти, що для майбутнього заводу в Монголії турецькій стороні доведеться привозити обладнання взагалі авіаційним транспортом, або ж - що тут вдасться реалізувати варіант із транзитом обладнання морським та наземним транспортом до Монголії через територію Китаю.
Тут також доречним буде згадати й про те, що в листопаді 2023 року стало відомо про те, що Монголія отримає тактичні бронеавтомобілі JLTV як військову допомогу від США.
Якщо виходити із даних The Military Balance 2024, то при загальному ВВП в 19,6 мільярдів доларів у 2024 році Монголія запланувала затрати на оборону на рівні 152 мільйони доларів.
Чисельність сухопутних військ складала 5,6 тисяч кадрових військовослужбовців + 3600 резервістів, в розпорядженні яких було 370 танків Т-54 і Т-55 та 50 танків Т-72А, також 120 БРДМ-2 та 310 БМП-1. Також – 150 одиниць БТР-60, 40 БТР-70М та 20 БТР-80, 200 гармат Д-44/48 і МТ-12, та 570 артсистем, із яких 130 – РСЗВ типу БМ-21, та два ЗРК типу С-125.
Авіаційна компонента представлена шістьма літаками МиГ-29УБ, двома літаками Ан-24 та одним Ан-26, 10 Ми-8 та двома Ми-171. Зенітна артилерія – 150 одиниць ЗПУ-4, ЗУ-23-2 та С-60.
Читайте також: М’янма отримала від РФ шість Су-30СМ, і схоже що це був останній "легальний" контракт на російські літаки