xcounter
#

Туреччина переходить з Harpoon на власну протикорабельну ракету Atmaca: її отримають одразу 11 кораблів

4015
Пуск Atmaca з TCG Kinaliada (клас Ada) у 2020 році
Пуск Atmaca з TCG Kinaliada (клас Ada) у 2020 році

Atmaca має стати основною протикорабельною ракетою військово-морських сил Туреччини і на її повне розгортання знадобиться ще чотири роки

Туреччина з 2009 року взяла курс на озброєння морських сил власною протикорабельною ракетою, яка має прийти на заміну американській Harpoon. І після доволі тривалої розробки, бо перші її вогневі випробування з корабля пройшли лише у 2019 році, починає її розгортання на кораблях.

Морськими носіями мають стати 11 кораблів - це найновіші фрегати класу Istanbul, яких замовлено чотири одиниці, а перший має встати у стрій у вересні 2023 року, а також вже існуючі кораблі. Це чотири корвети класу Ada, а також чотири модернізовані фрегати Meko 200 TN класу Barbaros.

Читайте також: Щоб зробити якнайкращу заміну для Bradley, Армія США залучить більше військових на всіх етапах

Загальна програма інтеграції нової протикорабельної ракети Atmaca буде тривати до квітня 2027 року, пише Defense News. Також необхідно зазначити, що у планах Туреччини й цілком логічне створення на базі Atmaca й берегового комплексу - Kara Atmaca.

Kara Atmaca
Kara Atmaca

Видання також наводить доволі цікаві дані відносно вартості програми, зазначаючи, що тим самим Анкара зможе зекономити близько 500 млн доларів за рахунок меншої вартості Atmaca у порівнянні із Harpoon.

Більше того, можливості Atmaca значно ширші ніж американської протикорабельної ракети. Зокрема дальність ураження турецької розробки складає 220 км при бойовій частині у 220 кг, проти близько 120-140 км (в залежності від версії) для Harpoon із бойовою частиною вагою 221 кг. При цьому ракети мають схожі доволі масо-габаритні характеристики - вага Harpoon близько 690 кг, довжина 4,6 метра, у Atmaca - до 5,2 метра при вазі 750 кг.

Таким чином встановлення на існуючі кораблі турецької протикорабельної ракети у тій самій кількості не викликає значних ускладнень, але значно розширить бойові можливості турецького флоту.

Читайте також: Що означає відмова Німеччини від 2% ВВП на оборону: коли мова не лише про Бундесвер