xcounter
#

Тепер БПЛА від українських виробників "долітатимуть" до ЗСУ швидше, раніше ці процеси могли тривати 1,5-2 роки

12162
БПЛА "Лелека-100" було прийнято на озброєнні у 2021 році,
БПЛА "Лелека-100" було прийнято на озброєнні у 2021 році,

Лише за останні 30 днів до експлуатації було допущено 7 безпілотників від вітчизняних виробників

В Україні значно спростили процес допуску до експлуатації безпілотних літальних апаратів українського виробництва – про це йдеться у повідомленні міністра оборони України Олексія Резнікова.

Це стало можливо завдяки ухваленню Постанови №1097 "Про внесення змін до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції".

Читайте також: Євросоюз нарешті задумався, щоб запровадити санкції проти виробників БПЛА в Росії
PUNISHER
Безпілотник PUNISHER. Фото: АрміяInform

Найголовніше – у цифрах. Так, раніше Збройні Сили України приймали до експлуатації всього один-два безпілотники на рік, водночас за останній 30 днів до експлуатації допущено аж сім БПЛА від українських компаній.

Ukrspecsystems
Безпілотний літальний апарат Shark розробки Ukrspecsystems

Відзначається, що "допуск до експлуатації" означає, що Міністерство оборони може проводити закупівлю виробів, а ЗСУ відповідно ставити їх у штат. І наразі для того, щоб спростити цей процес, було розроблено спеціальний сайт, де виробники можуть подати заявку до Міноборони зі своїм готовим продуктом.

Так, якщо раніше така процедура займала 1,5-2 роки, то сьогодні вона має проходити досить швидко, основний пункт, який повинні взяти до уваги розробники – це те, що БПЛА повинен мати необхідні для війська тактико-технічні характеристики.

бпла
БПЛА "Фурія", фото ілюстративне

Тут також варто зауважити таке – що безпілотники війську потрібні, і в великих кількостях і спрощення деяких процедур – це насправді позитивний крок. Бо живе безпілотник на полі бою, на жаль, не дуже довго – в основному від трьох до шести вильотів.

Читайте також: У РФ хочуть пустити в серію три нових БПЛА для війни в Україні: літаюча РЛС, дрон з бомбами та звичайний розвідник