xcounter
#

Скільки живе безпілотник на полі бою в Україні: флот БПЛА Європи в таких умовах "вмер" би за декілька днів

17770
Скільки живе безпілотник на полі бою в Україні: флот БПЛА Європи в таких умовах "вмер" би за декілька днів

Щоб мати можливість активно вести розвідку, арміям потрібна значна кількість безпілотників, які на полі бою стають "розхідним матеріалом"

Безпілотні літальні апарати зіграли важливу роль з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, але головний висновок щодо цього типу зброї полягає не в задачах, які вони виконують, а в кількості БПЛА, які потрібні для такої війни.

Про це йдеться у дослідженні лондонського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), який опублікував звіт про перші п’ять місяців повномасштабного вторгнення в Україну, розповідає The Economist.

Читайте також: З ударного БПЛА MQ-1C Gray Eagle перед передачею Україні можуть зняти ряд систем - про що йде мова
орлан-10
Російський "Орлан-10", фото ілюстративне

Там роблять такий висновок щодо БПЛА: "Головний урок України полягає в тому, що арміям потрібно більше дронів, ніж вони думають".

Так, наприклад, середня тривалість "життя" безпілотника з нерухомим крилом на полі бою складає близько шести вильотів, звичайного квадрокоптера – лише три вильоти – флоти БПЛА європейських армій у таких умовах проіснували б лічені дні.

Інший висновок – дрони грають життєво важливу роль передусім для розвідки, а не для ударних місій. Так, якщо у підрозділів без дронів час від виявлення до ураження цілей становить 30 хв і більше, то наявність безпілотника скорочує його до 3-5 хв.

Нагадаємо, що згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 1 грудня російське окупаційне військо втратило 1562 безпілотники оперативно-тактичного рівня.

Читайте також: Рашисти знову наскладали міни в одну купу і отримали потужний вибух від українського БПЛА (відео)