Безпілотні літальні апарати зіграли важливу роль з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, але головний висновок щодо цього типу зброї полягає не в задачах, які вони виконують, а в кількості БПЛА, які потрібні для такої війни.
Про це йдеться у дослідженні лондонського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), який опублікував звіт про перші п’ять місяців повномасштабного вторгнення в Україну, розповідає The Economist.
Читайте також: З ударного БПЛА MQ-1C Gray Eagle перед передачею Україні можуть зняти ряд систем - про що йде мова
Там роблять такий висновок щодо БПЛА: "Головний урок України полягає в тому, що арміям потрібно більше дронів, ніж вони думають".
Так, наприклад, середня тривалість "життя" безпілотника з нерухомим крилом на полі бою складає близько шести вильотів, звичайного квадрокоптера – лише три вильоти – флоти БПЛА європейських армій у таких умовах проіснували б лічені дні.
Інший висновок – дрони грають життєво важливу роль передусім для розвідки, а не для ударних місій. Так, якщо у підрозділів без дронів час від виявлення до ураження цілей становить 30 хв і більше, то наявність безпілотника скорочує його до 3-5 хв.
Нагадаємо, що згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 1 грудня російське окупаційне військо втратило 1562 безпілотники оперативно-тактичного рівня.
Читайте також: Рашисти знову наскладали міни в одну купу і отримали потужний вибух від українського БПЛА (відео)