Вже кілька днів поспіль США концентрує на невеликому острівці Дієго-Гарсія, що знаходиться посеред Індійського океану, свої унікальні стратегічні бомбардувальники B-2 Spirit.
Враховуючи те, що їх загалом у США, за різними джерелами від 18 до 20 одиниць, то переміщення навіть декількох таких машин зі своєї штатної авіабази Whiteman у Міссурі є проєкцією сили. А зараз мова йде про переміщення вже не трьох, а приблизно до третини, чи навіть більшої кількості цих літаків на острів площею лише до 30км². Але у стратегічному місці та на напрямі ударів по Ірану.
Читайте також: Канада збирається закупити вертольотів на 13 млрд доларів, які можуть пройти повз США

І саме B-2 Spirit можуть бути потрібні США через те, що несуть бомби GBU-57 Massive Ordnance Penetrator для ураження захищених об'єктів на значній глибині. Бо Іран дійсно глибоко вкопав свої ядерні заводи під землю. І ще два дні тому з'явився детальний супутниковий знімок авіабази на острові Дієго-Гарсія,на якому було зафіксовано три B-2, з можливим розміщенням в легких укриттях ще чотирьох літаків.
Але є данні, які дозволяють говорити, що тепер лише на відкритому майданчику знаходиться п'ять стелс- бомардувальників B-2, а ще до чотирьох в укриттях. А це приблизно половина від загальної кількості всіх B-2 у США. Зокрема є публічний знімок від Sentinel за сьогодні, 28 березня.
Щоправда він не лише у значно гіршій роздільній здатності, що при пошуку характерного літака трикутної форми з розмахом крила у 52 метри не є значною проблемою, просто погода над островом була хмарною. Водночас через контрастний фільтр можливо помітити у тій самій частині майданчика мінімум п'ять трикутних об'єктів.

А вибір цієї авіабази для розміщення B-2 більш ніж прагматичний, бо вона знаходиться поза межами ураження відомих іранських балістичних ракет. Як вважається, наразі Іран має у розпорядженні БРСД типу Ghadr-1 з дальністю близько 2000 км. Водночас до Дієго-Гарсія, що входить до архіпелагу Чагос, які є заморською британською територією, від Ірану близько 3800 км.

Зазначимо, що США ще у 1966 уклали договір з Великою Британією щодо перетворення острова Дієго-Гарсія на військову базу. Для цього все населення острова було під примусом виселено. У 1973 році база почала функціонувати й стала важливим форпостом США в Індійському океані.

На ній, окрім авіабази, розміщено базу підтримки ВМС США, підрозділи військово-космічних сил США, включно зі станцією електрооптичного нагляду за космічним простором GEODSS та станцією зв'язку з космічними апаратами.
Читайте також: РФ на 5 бригад морської піхоти має орієнтовно 200 танків та 1300 ББМ, але як з цього робитиме дивізії