xcounter
#

США потайки відпрацювали "прогулянку слона" та одночасно підняли в небо ледь не половину всіх стелс-бомбардувальників B-2 (відео)

9923
B-2 під час Spirit Vigilance
B-2 під час Spirit Vigilance

У тренуваннях Spirit Vigilance брало участь вісім B-2 з 20 наявних на озброєнні машин, й просто нагадаємо, що кожен бомбардувальник коштує понад 2 млрд доларів

У США на авіабазі Уайтмен (Whiteman) у Міссурі пройшли навчання Spirit Vigilance з одночасним зльотом стелс-бомбардувальників B-2. Таке тренування у США називається "прогулянка слона" й передбачає тренування зльоту машин з мінімальними інтервалами, що вкрай необхідно в умовах виводу літаків з під удара чи навпаки - несподіваної атаки противника.

Самі навчання Spirit Vigilance пройшли ще 7 листопада, але Пентагон показав відео з ними лише через 22 дні. На ньому зафіксовано одразу 8 бомбардувальників B-2, які здійснили "прогулянку слона".

Читайте також: Кому США дозволять в Європі виготовляти зенітні ракети до Patriot, та на яку тривалість розрахований проект

Водночас загальна кількість B-2, яка знаходиться на озброєнні повітряних сил США складає 20 одиниць (+1 прототип), тобто одночасно у небо було піднято 40% всіх бомбардувальників цього типу. Більше того, як пише The Drive - Warzone, Пентагон тримає у розгорнутому стані не більше 11-12 машин, тобто зліт одразу восьми B-2 - доволі нерядова ситуація.

Зазначимо, що таке тренування полягає не скільки у відпрацюванні навичок пілотів, а у відточенны майстерності наземного персоналу, який має у короткий строк підготувати значну кількість машин до одночасного вильоту.

B-2

Нагадаємо, що B-2 Spirit залишається найдорожчим літаком в історії. Вартість його розробки оцінена у 44,75 млрд доларів, вартість одного літака, у цінах 90-х років, складає понад 2 млрд доларів, а вартість льотної години оцінена на рівні 135 тисяч доларів у цінах 2010-х років. Один такий літак може підняти до 23 тонн озброєння, зокрема до 80 500-фунтових високоточних JDAM, 16 термоядерних B61 або B83, чи офіційно не оголошену кількість далекобійних крилатих ракет AGM-154 JSOWта AGM-158 JASSM.

Читайте також: РФ зосереджує стратегічні бомбардувальники на двох авіабазах "Енгельс" та "Дягілєво" після розосередження - ГУР