У публікації видання Wall Street Journal стверджується, що у середу, 16 березня президент США Джо Байден оголосить про нову військову допомоги уряду України на загальну суму понад 1 мільярд доларів. Також у середу Президент України Володимир Зеленський матиме он-лайн промову у американському Конгресі.
Як стверджується у публікації Wall Street Journal у переліку для постачання - озброєння, яке нині найбільше потребує українська армія: протитанкові та протиповітряні системи, включаючи переносні засоби оборони, такі як Javelin та Stinger.
Читайте також: Володимир Зеленський до країн НАТО: Обсяг зброї, який ви даєте нам на тиждень, ми використовуємо за 20 годин
Гроші будуть надходити з пакету у приблизно 13,6 мільярдів доларів, виділених для України в загальному законопроекті про бюджет, який Байден підписав у вівторок.
Пакет, про який Байден оголосить у середу, включає понад 200 мільйонів доларів підтримки, надісланих на вихідних, та ще близько 800 мільйонів доларів нового фінансування. Загалом - понад 1 мільярд доларів.
"Ми швидко рухаємося до подальшого збільшення підтримки хоробрих людей України, які захищають свою країну", – сказав президент Байден у вівторок, не надавши додаткових подробиць. "І завтра я маю ще багато чого сказати про те, що ми робимо для України".
Сенатори та члени Палати представників обох партій закликали адміністрацію направити Україні якомога більше військової підтримки. Очікується, що у своєму віртуальному зверненні до Конгресу президент України Зеленський також звернеться за такою підтримкою.
У вівторок пан Зеленський звернувся до канадського парламенту з проханням про запровадження зони, забороненої для польотів, закликавши законодавців зупинити Росію в її спробі знищити Україну. "Це важке становище, але це також дозволило нам побачити, хто наші справжні друзі за останні 20 днів", – наголосив Зеленський.
Чиновники Пентагону та інші посадовці кажуть, що деякі форми підтримки не будуть корисними для українців і загрожують втягуванню США в прямий конфлікт з Росією всередині України. Ці посадовці виступають проти створення зони, забороненої для польотів, вважаючи, що це не зупинить російські крилаті ракети, які запускються з території Росії. Також це може вимагатиме залучення літаків США та Організації Північноатлантичного договору, щоб збивати російські літаки.
Пентагон також відмовився підтримати окрему пропозицію про надання польських реактивних винищувачів в Україну через США - з огляду на обмежену тактику застосування літаків в поточних умовах. Пентагон також посилався на логістичні проблеми, пов’язані з ввезенням літаків в Україну, йдеться у публікації Wall Street Journal.
Читайте також: Як користуватися Javelin інструкція від спецпризначенців (відео)