Відповідну інформацію, щодо постачання українським спецекспортером партії снарядів було оприлюднено на одному зі спеціалізованих ресурсів, що відстежує експортно-імпортні операції.
Зокрема, вказується, що ДП "Спецтехноекспорт" (входить до складу ДК "Укроборонпром") придбав у польської компанії Arm-Tech Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością боєприпаси виробництва болгарської фірми VMZ.
Читайте також: Україна імпортувала з Індії кілька тисяч складових для пострілів РПГ-7
Загалом було імпортовано 260 уламково-фугасних снарядів ВОФ-542У, що використовуються в САУ 2С3 "Акація" та буксированих гарматах-гаубицях Д-20 на суму у $261925.31.
Варто відзначити, що це вже не перша така закупівля. Так у 2019 році ДП "Спецтехноекспорт" закупив три тисячі аналогічних снарядів та ще дві тисячі ВОФ-546.
За схожою схемою (закупівля в польської фірми болгарських боєприпасів) у 2019 році діяв і інший український спецекспортер - ДЗТІП "Промоборонекспорт", який придбав через комапнію Phu Lechmar Sp.z.o.o. 2444 40-мм осколково-фугасних пострілів ОГ-7В для ручних протитанкових гранатометів РПГ-7 виробництва болгарської Vazovski Mashinostroitelni Zavodi EAD за $403 тисячі.
Також варто додати, що в Україні спробами виготовляння снарядів для 2С3 "Акація" та Д-20 займається приватна компанія "Рубін-2017" (яке є "дочкою" КВП "Українська бронетехніка").
Зокрема, у лютому минулого року на військовому полігоні "Південмашу" були проведені вогневі випробування 152-мм снарядів для гармати-гаубиці Д-20 виробництва цієї компанії. Проте, як стало відомо Defense Express, з низки причин Міноборони повертає ці снаряди виготовнику.
Читайте також: Найцікавіші розробки оборонно-промислового комплексу України, які можуть вийти на полігони у 2021 році