Україна отримала дозвіл на закупівлю у США пакета послуг з підтримки F-16 та відповідного обладнання для цього. Видача такого дозволу Агенцією з оборонної співпраці США (DSCA) є обов'язковою умовою та містить перелік закупівлі та граничну ціну, у цьому випадку, 266,4 млн доларів.
У пакет входить: програмне забезпечення Joint Mission Planning System (JMPS), пристрої AN/PYQ-10 (SKL), так звану "програму вдосконалення компонентів авіаційних двигунів (Aircraft Engine Component Improvement Program - CIP), запасні частини, розхідні матеріали, інше програмне забезпечення, а також супутні послуги у вигляді логістики, навчання тощо.
Читайте також: У Китаї говорять, що винайшли революційний радар на "червоному зсуві" для виявлення підводних човнів
"Цей можливий продаж покращить здатність України протистояти поточним та майбутнім загрозам, додатково оснастивши її більш потужними можливостями ППО для проведення самооборони та регіональної безпеки", - зазначено у дозволі.
У дозволі зазначено, що головним підрядником виконання цього контракту в интересах України буде бельгійська Sabena, американські Lockheed Martin Aeronautics та Pratt & Whitney.
Якщо брати предметний зміст дозволу, то Joint Mission Planning System - це спеціальне програмне забезпечення для автоматизованого планування спільних місій із використанням сучасних систем управління військами у взаємодії різних підрозділів. Воно дозволяє створити відповідні польотні завдання будь-якої складності.
А от якраз для того, щоб цей план завантажувати у бортовий комп'ютер F-16 й використовується прилад під назвою AN/PYQ-10 Simple Key Loader (SKL), який гарантує захищену передачу даних. При цьому цей пристрій є універсальним та використовується по всіх збройних силах США для програмування та адміністрування програмного забезпечення, його компонентів та завантаження пакетів даних.
А от Aircraft Engine Component Improvement Program (CIP) - це вже про звичайне обслуговування та ремонт авіаційних двигунів F-16, який передбачає всі заходи із забезпечення їх підтримки у робочому стані.
Таким чином замовлення Україною такого пакета послуг є абсолютно стандартним заходом, який необхідний для підтримки американських винищувачів у бойовому стані та взагалі їх повноцінного бойового використання відповідно до стандартів.
Читайте також: Прям як у F-22 38 років тому: у РФ змогли повторити пласке сопло для двигуна Су-57