Україна може розраховувати на партію бойових машин сімейства CVR(T), які будуть передані Латвією. Кількість та строки їх постачання не розкриваються. Варто додати, що постачання цих машин з Латвії означає й отримання відповідного дозволу на реекспорт від Великої Британії, яка і є їх виробником.
Постачання підтверджено міністерством оборони країни, пише Delfi. А з боку Defense Express зазначимо, що мова йде про доволі мініатюрні гусеничні бойові машини на одній платформі із вагою близько 8-10 тонн. І CVR(T) об'єднує, як розвідувальні машини типу FV107 Scimitar, які оснащені 30-мм автоматичною гарматою, так і бронетранспортери FV103 Spartan, медвак FV104 Samaritan чи командно-штабна FV105 Sultan.
Читайте також: Спочатку Польща придбала шведські Saab 340 AEW, а тепер має інтерес і на E-2D Hawkeye
І саме БТР FV103 Spartan доволі активно постачався до України, як завдяки прямій допомозі країн-партнерів, так і за рахунок волонтерських проєктів. Варто додати, що попри малі габарити, ці машини мають бронювання, яке у лобовій проєкції витримує бронебійні 14,5-мм кулі з відстані 200 метрів.
Бойові машини CVR(T) постачались до Латвії з 2014 року за декількома контрактами. Перший з них, укладений у 2014 році, передбачав продаж за 46 млн євро 123 CVR(T), тобто по 374 тисячі євро за одну машину. Ця угода за такою ціною була пов'язана із тим, що Лондон активно знімав їх з озброєння.
Загалом до країни було поставлено близько 170 CVR(T) у версії Scorpion із 76-мм гарматою, а також вже згадані Scimitar, Sultan та Spartan. Точний розподіл типів машин невідомий, але на фото від литовських збройних сил частіше видно Scimitar та Spartan.
І загалом FV107 Scimitar - це про машину, яка попри вагу у 7,8 тонни має озброєння у вигляді 30-мм автоматичної гармати L21, спарена з кулеметом. А маневровість забезпечується, у старій версії бензиновим Jaguar J60 потужністю 252 к.с., а у машинах, які пройшли оновлення до версії Mk II - 190-сильним дизелем. Екіпаж складається з трьох осіб.
FV103 Spartan - БТР вагою 10,6 тонни, який може перевозити до чотирьох осіб у десантному відділені, при екіпажі у три особи. FV105 Sultan, який є командно-штабною машиною, при вазі 8,3 тонни відрізняється вищим дахом.
Водночас для Латвії передача CVR(T) також пов'язана із тим, що країна має план їх виведення з експлуатації та заміни на колісні бронетранспортери Patria 6х6. Саме цей фінський БТР має стати основним у латвійській армії, а його виробництво вже успішно локалізовано, хоча на це і пішов далеко не один рік.
Читайте також: У РФ чіпляють на дрони цвяхи на випадок "повітряних боїв" з іншими безпілотниками